Domuz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Domuz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Domuz Nedir, Domuz Ne Anlama Gelir, Domuz Ne Demektir, Domuz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Domuz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Domuz Anlamı

Domuz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler sınıfının, çift toynaklılar (Artiodactyla) takımının, eski dünya domuzları (Suidae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Derileri çıplak, sık kıllı ya da dikenli olabilir; genellikle pürtüklüdür. Burunlarını özel kaslarla hareket ettirebilirler. Burnun uç kısmında besinleri aramasını sağlayan kıkırdak ya da kemik bir disk vardır. Gözleri küçük, kulakları orta büyüklüktedir. Boyun kısımları kalın ve kaslıdır. Bacakları kısa ve kuvvetlidir. Kuyrukları orta uzunlukta ve genellikle püsküllüdür. En çok koku alma duyuları gelişmiştir. Ormanlarda ve steplerde sürü hâlinde gezerler. Hepçildirler. Daha çok akşam karanlığında ve gece hareketlidirler. Yaban domuzuna, barınmalarına uygun çalı ve orman örtüsü bulunmayan, geniş step ve düzlüklerin yaygın olduğu yerler dışında, her tarafta rastlanır. Ormanlık alanlarda daha bol bulunurlar.

Domuz dünyanın birçok yerinde birbirinden bağımsız olarak evcilleştirilmiştir. Taş Devrinden beri evcil olduğuna ilişkin kanıtlar vardır. Çok sayıda yavru doğurmaları, hemen her şeyi yemeleri ve hızla büyümeleri ekonomik açıdan çok değerli bir hayvan olmalarını sağlamıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Domuz Nedir Domuz ödev ara Domuz kelime anlamı Domuz sözlükte ara Domuz ansiklopedi bilgi bankası ara Domuz ne demek Domuz neye denir

Domuz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver