Domino Nedir Hakkında Bilgi

Domino Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Domino Nedir, Domino Ne Anlama Gelir, Domino Ne Demektir, Domino Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Domino ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Domino Anlamı

İlk kez 18. yüzyılda İtalya’da ortaya çıkan, üzerleri noktalarla işaretli dikdörtgen biçiminde 28 taşla masa üzerinde oynanan oyun.

Taşların yüzü, bir çizgiyle ikiye bölünmüştür. Bu bölümlerde 1′den 6′ya kadar noktalar vardır; ancak bir taşın her iki bölümü, bazı taşların da tek bölümü boştur.

Taşlar, noktalı yüzler altta kalmak üzere masaya yayılarak karıştırılır. Oyunculara yedişer taş dağıtılır. Elinde en yüksek sayıyı tutan bir taş oynar, öteki oyuncular da aynı sayıdaki taşları yan yana getirip dizerler. Kimin taşı önce biterse oyunu o kazanır.

Konu ile ilgili aramalar: Domino Nedir Domino ödev ara Domino kelime anlamı Domino sözlükte ara Domino ansiklopedi bilgi bankası ara Domino ne demek Domino neye denir

Domino ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver