Dölüt Nedir Hakkında Bilgi

Dölüt Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dölüt Nedir, Dölüt Ne Anlama Gelir, Dölüt Ne Demektir, Dölüt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dölüt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dölüt Anlamı

Embriyonun, bütün organları belirdikten sonra aldığı ad. Cenin olarak da adlandırılır. İnsanda gebeliğin üçüncü ayından sonra oluşur. İnsan yavrusu ana rahminde iki evre geçirir. Bunlardan birincisi rahme düştükten gebeliğin üçüncü ayına kadar geçen sürede oluşan embriyondur. İkincisiyse üçüncü aydan sonra oluşan dölüttür. Dördüncü aydan itibaren dölüt tam bir insan biçimini alır. Bu dönemde kalp atar; kan dolaşımı başlar. Beşinci ayda iç salgı bezleri çalışmaya başlar ve tırnaklar ve saçlar çıkar. Altıncı ayda, kıl oluşumu tamamlanır ve kemikleşme belirginleşir. Bu dönemde dölütün boyu 30 cm, ağırlığı da 900-950 g kadardır. Yedinci ayda cilt saydamlığını kaybeder ve dölütün ağırlığı 1300-1400 g kadar olur. Sekizinci ayda boy 40 cm’ye, ağırlık da 2000 grama ulaşmıştır. Bu ayda doğan çocukların yaşama şansı yüksektir. Dokuzuncu ayda çocuk ana rahmindeki gelişimini tamamlar. Boyu 50 cm’ye; kilosu da 3000-3500 g’a kadar ulaşmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Dölüt Nedir Dölüt ödev ara Dölüt kelime anlamı Dölüt sözlükte ara Dölüt ansiklopedi bilgi bankası ara Dölüt ne demek Dölüt neye denir

Dölüt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver