Dolmen Nedir Hakkında Bilgi

Dolmen Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dolmen Nedir, Dolmen Ne Anlama Gelir, Dolmen Ne Demektir, Dolmen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dolmen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dolmen Anlamı

İki dik taş üstüne üçüncü bir taşın yatay olarak konmasıyla yapılmış taş çağı anıtı. Bazılarında yatay taşların birden çok olduğu da görülür. En çok Fransa’da rastlanır. Massif Central’de ve Bretagne’da binlercesi bulunur. Trakya, Ortadoğu, Kafkasya, Güney İspanya’da ve Sardinya’da dolmenler vardır. Bunların küçük taşlar, kum ve toprakla yapılmış mezar odaları olduğu, ancak zayıf kısımların yüzyılların doğal koşullarıyla yok olduğu, ortada yalnızca temel taşlarının kaldığı anlaşılmaktadır. Bu yapıtlar değişik bölgelerde, değişik koşullarda ve farklı çağlarda ortaya çıkmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Dolmen Nedir Dolmen ödev ara Dolmen kelime anlamı Dolmen sözlükte ara Dolmen ansiklopedi bilgi bankası ara Dolmen ne demek Dolmen neye denir

Dolmen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver