Dolar Alınırmı Dolar Bugün Ne Kadar Dolar Düşecekmi

Dolar Kuru Fiyatları – Ocak 2013

dolar fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

Dolar Fiyatları 4 Ocak 2013, Dolar Bugün Ne Kadar, Günlük Dolar Fiyatı, Dolar Yükseldi mi, Dolar Düştü mü, Son Dolar Kuru

Enbasit olarak günlük olarak dolar kurlarını fiyatları ile birlikte alış ve satış rakamlarına göre sıralamaktayız. Aşağıdaki alanda günlük dolar kuru fiyatlarını görebilir ayrıca; alt kısımda yorum yap bölümünden yorumunuzu diğer kullanıcıların görebilmesi için gönderebilirsiniz. Yine; diğer kullanıcıların da dolar kuru fiyatları ile ilgili yorumlarını okuyarak, dolar alım satımınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Güncel Fiyatlar:

Dolar Alış Fiyatı | Dolar Satış Fiyatı
1,781 TL |  1,791 TL

Güncelleme Kaynağı: T.C Merkez Bankası

Fitch’in Not Artırımı Dolar Fiyatlarını nasıl etkiler?

Dolar, kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in Türkiye’nin notunu yatırım yapılabilir seviyeye çıkarmasının ardından 1.7750 TL’ye gerileyerek son altı ayın en düşüğünü gördü. Uzmanlar, 1.75′e kadar bir gerilemenin olabileceğini ancak kısa vadede 1.60′lı seviyelerin görülmesinin zor olduğunu belirtti.

—————

// Döviz

Bankalara Göre Dolar Kuru Alış Satış Fiyatları

Merkez Bankası dolar alış satış fiyatları için tıklayın.

Akbank dolar alış satış fiyatları için tıklayın.

Garanti bankası dolar alış satış fiyatları için tıklayın.

Halkbank dolar alış satış fiyatları için tıklayın.

Finans bank kur bilgileri için tıklayın.

HSBC kur bilgileri için tıklayın.

Not: Linkler kullanıcıyı, bankaların resmi internet sayfalarına yönlendirmektedir.

————-

Diğer Dolar Kuru Fiyatları Haberleri:

Merkez Bankası’nın müdahalesinin ardından, dolar/TL paritesi 1.9150 seviyesinden, 1.85’e kadar geriledi.  Ancak daha sonra gelen taleple yeniden 1.89′a doğru hareketlendi. Parite sabah saatlerinde parite 1.92 TL sınırını zorlamıştı.

Piyasa oluncuları müdahale miktarının 1.5 milyar doları civarında olduğunu tahmin ettiklerini belirtiyor.

Bu arada Merkez Bankası, doğrudan müdahale sonrasında 750 milyon dolarlık döviz satış ihalesi açtı ve bu ihalede 920 milyon dolar talep geldi. Buradaki en düşük fiyat 1.8540 oldu. Uzmanlar, ihaledeki bu satışın doğrudan müdahale sonrası mesajın devamı olarak değerlendirdi.

ING Bank Trading Grup Müdürü Murat Yardımcı, “Müdahalenin 1.5 milyar doların üzerinde olduğunu düşüüyoruz. Merkez’in müdahalesini sonrası 1.85′e kadar yaşanan gerilemenin ardından şu anda yeniden bir tepki yaşanıyor. Bunun piyasaya verilen bir mesaj olduğunu düşünüyoruz… Ortalama satış fiyatının da 1.8750 civarında olduğunu düşünüyoruz. Bugün piyasa yeniden yukarıyı denerse, Merkez’den bir müdahale daha görmemiz mümkün olabilir” dedi.

Toğuç: 1.80′e doğru bir hareket olabilir

Ata Yatırım Başekonomisti Nurhan Toğuç,  Merkez Bankasının döviz ihalelerine ilişkin açıklamalarıyla birlikte gerileyen dolar fiyatına ilişkin, “Merkez Bankası’nın müdahalesi ve uluslararası piyasalarda talebin düşmesiyle birlikte dolar gerileme trendine girmiş durumda. Ben bu trendin kalıcı olabileceğini düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Toğuç, Merkez Bankasının olağanüstü ve olağanüstü olmayan günler ayrımına gitmesinin ardından yılın son gününde yüklü bir döviz satış ihalesi gerçekleştirdiğini belirterek, “Global dolar endeksi ciddi bir düşüş trendine girmiş görünüyor. Bu çerçevede dün itibariyle içeride de 1.9200 seviyelerine gelmiş olan TL-dolar bugün Merkez Bankasının müdahalesi ve uluslararası piyasalarda dolar talebinin düşmesiyle birlikte gerileme trendine girmiş durumda. Ben bu trendin kalıcı olabileceğini düşünüyorum. Doların 1,8000 liraya doğru gerileyebileceğini  düşünüyorum” diye konuştu.

“Müdahale şaşırtıcı değil”

Diğer taraftan Turkish Bank Hazine Pazarlama Yöneticisi Aslı Öğüdücü ise atılan adımın şaşırtıcı olmadığını savundu.

Öğüdücü şöyle konuştu:  “Adımın kendisi şaşırtıcı değil. Merkez, istinai günler açıklamasında, böyle hamleler gerçekleştirebileceğini daha önce de belirtmişti. MB, TL tarafında daha önceki açıklamaları doğrusunda hareket ediyordu şimdi de döviz

ilgili aramalar: Dolar Ne Kadar, Dolar Fiyatları, Dolar Kuru, Dolar Kaç Para, Dolar Yükselecek mi, Dolar Düşecek mi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver