Döl Yolu Nedir Hakkında Bilgi

Döl Yolu Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Döl Yolu Nedir, Döl Yolu Ne Anlama Gelir, Döl Yolu Ne Demektir, Döl Yolu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Döl Yolu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Döl Yolu Anlamı

Dölyatağının ağzından dışarıya, ferce doğru uzanan yol. Önden arkaya doğru yassı bir silindir şeklindedir. Yaklaşık 12 cm uzunluğunda, 3 cm genişliğindedir. Pelvis (leğen) boşluğunda idrar torbası ile gödenbağırsağı arasındadır. Çeperinde lifli iki gömlek ve bir mukoza bulunur. Çeperin yüzü buruşukluklarla kaplıdır. Dölyolunun alt ucu ferçle birleşir, bu bölüm bakirelerde kızlık zarı (hymen) denilen bir mukoza kıvrımıyla kapalıdır. Dölyolunun üst ucuysa dölyatağı boğazında dölyolu çıkmazı denen dairesel bir oluk oluşturur.

Konu ile ilgili aramalar: Döl Yolu Nedir Döl Yolu ödev ara Döl Yolu kelime anlamı Döl Yolu sözlükte ara Döl Yolu ansiklopedi bilgi bankası ara Döl Yolu ne demek Döl Yolu neye denir

Döl Yolu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver