Döl Yatağı Nedir Hakkında Bilgi

Döl Yatağı Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Döl Yatağı Nedir, Döl Yatağı Ne Anlama Gelir, Döl Yatağı Ne Demektir, Döl Yatağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Döl Yatağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Döl Yatağı Anlamı

Memelilerde, doğum öncesi yavrunun geliştiği, armut biçiminde, çeperleri kaslı organ. Dölyolunun üst kısmında, sidik torbası ile gödenbağırsağının arasındadır. Boyu 6-7 cm.dir. Dölyatağına açılan boyun kısmı ile üstteki daha büyük olan gövde kısmı, bir boğumla ayrılmıştır. Fallop boruları aracılığıyla yumurtalıklara bağlanır. Fallop borularının yanında tutunmaya yarayan değirmi bağlar vardır.

Dölyatağının çeperi ince zar, kalın kas ve mukoza tabakalarından oluşmuştur. İçzar çeşitli salgı ve mitoz bölünme sonucu oluşan doku değişimleriyle, döllenen yumurtayı beslemeye hazırdır. Ancak döllenme olmazsa, orta ve yüzey tabakalar dışarı atılır. Bu duruma âdet hâli adı verilir.

Döllenme gerçekleşip yavru büyümeye başlayınca dölyatağı da genişler; doğum sonrasıysa yine eski durumunu alır.

Konu ile ilgili aramalar: Döl Yatağı Nedir Döl Yatağı ödev ara Döl Yatağı kelime anlamı Döl Yatağı sözlükte ara Döl Yatağı ansiklopedi bilgi bankası ara Döl Yatağı ne demek Döl Yatağı neye denir

Döl Yatağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver