Dokumacı Kuşu Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Dokumacı Kuşu Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dokumacı Kuşu Nedir, Dokumacı Kuşu Ne Anlama Gelir, Dokumacı Kuşu Ne Demektir, Dokumacı Kuşu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dokumacı Kuşu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dokumacı Kuşu Anlamı

Dokumacı Kuşu Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Dokumacıkuşugillerden, Afrika ve Asya’da yaşayan, küçük, ötücü kuş (Ploceus). Gagası koni biçimindedir. Genellikle koyu renkli olmakla beraber, üreme mevsiminde erkekleri parlak ve süslü bir görünüm alır. Palmiye yaprağı ya da ot şeritlerinden özenle, dokur gibi ördüğü yuvası nedeniyle bu adı almıştır. Sürüler hâlinde yaşar ve tarlalarda büyük zararlara yol açabilirler. Tohum ve böcekle beslenirler. Örnekler: Kap dokumacıkuşu (Ploceus capensis), Filipin dokumacıkuşu (Ploceus philippinus).

Konu ile ilgili aramalar: Dokumacı Kuşu Nedir Dokumacı Kuşu ödev ara Dokumacı Kuşu kelime anlamı Dokumacı Kuşu sözlükte ara Dokumacı Kuşu ansiklopedi bilgi bankası ara Dokumacı Kuşu ne demek Dokumacı Kuşu neye denir

Dokumacı Kuşu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver