Dökülen Saçlara Maske Tarifleri, Saç Bakım Kürleri, Saç Bakım Maskeleri

saç dökülmeleri, saç dökülmelerine karşı bitkisel yöntemler, saç dökülmesi ve tedavisi, saçlarım neden dökülüyor

Saç Dökülmesi Nedenleri Ve Saç Dökülmelerine Karşı Öneriler

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Saç dökülmesi ifadesinden kasıt normalden fazla saçın dökülmesi yani saç sıklığının azalmasıdır. Çünkü günde 80 ila 100 tel arası  saçın dökülmesi normal kabul edilmektedir.  Ve dökülen bu saçların yerine yenileri çıkmaktadır. Fakat dökülen saçın yerine yenileri çıkmayabilirde. Buda saç dökülmelerinizin başka bir sorun olduğunu gösterebilir. Bu nedenle saçlarınız dökülüyor, ve yerine yeni saçlar çıkmıyor ve seyrekleşiyorsa mutlaka uzman kontrolü edilmelidir. Yazının devamı aşağıda yer almakta…

 

Saç Dökülmesi Nedenleri çeşitli olmakla birlikte başlıca nedenler cilt hastalıkları, yaşın ilerlemiş olması, ateşli hastalıklar, kansızlık, verem, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı olarak sayılabilir. Erkeklerde saç dökülmesi genellikle daha şiddetli olmaktadır.

Saç Dökülmesi Tedavisi için öncelikle sorunun nedeni tespit edilmelidir. Dengeli ve sağlıklı beslenme, stresten uzak durmak yapılacak ilk iştir. Uygun tedavi için bir deri hastalıkları uzmanına danışmak yararlı olacaktır. Ayrıca, dökülen saçları saç ekimi ile geri kazanmak da mümkün olabilmektedir.

Sarımsak saçları güçlendirmeye ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Bu etkisi nedeniyle, saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak sarımsak ve sarımsaktan yapılan çeşitli şampuan ve bakım ürünleri kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver