Doğum Sonrası Kilo Vermenin Yolları, Doğum Sonrası Sağlıklı Zayıflama, Doğumdan Sonra Kolay Kilo Vermek İçin

gebelik sonrası zayıflama, gebelikde aldığınız kiloları gebelik sonrasında kolayca vermenin yolları, gebelikde alınan kilolar, hamilelikte alınan kiloları nasıl verebilirim

Gebelikde alınan fazla kiloları gebelik sonrasında hızla kilo vermenin yolları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik boyunca alınan kilolar, Hamilelik sonrası bir çok anne için sorun haline gelmiştir. Hamilelik boyunca annenin fizyolojik yapısına göre bebeğin sağlıklı gelişimi için mutlaka  kilo alınır. Hamilelik boyunca alınan kilolar doğum sonrası bazı  bayanları depresyona kadar götürür. Doğum sonrası kilo vermeniz için sizlere işinize yarayacak önemli bilgiler vererek,  kilo verme yöntemleri ile  ilgili bilgileri  sunuyoruz sizlere…

 

Annenin hamilelik boyunca aldığı kilo da önemlidir çünkü kolaylıkla kilo verip vermeyeceği aldığı kilolara bağlıdır. Örneğin hamilelikte 10 kilo alan bir kadın doğumdan sonra kolaylıkla forma girebiliyor. Fakat hamilelikte 20 kilo alan bir kadın aldığı kiloları geri vermekte oldukça zorlanıyor. Emzirme dönemi anneler için kilo vermede en uygun zamandır. Ancak ilk 6 ay bebek sadece anne sütü ile beslendiğinden dolayı anne beslenmesine dikkat etmelidir. Hem sütün kalitesini arttırmak hem de sütünün artması için iyi beslenilmelidir.

Doğumdan Sonra Diyet

Ancak hamilelikte fazla kilo alınılmış ise doğumdan 4 ay sonra özel diyetlere başlanabilir. Ancak bu diyeti bir diyetisyen kontrolünde yapmalıdır. Hem hamilelik döneminde hem de doğumdan sonra annenin bir diyetisyene gitmesinde fayda vardır. Çünkü anne artık hem kendi hem de bebeği için doğru beslenmek zorundadır. Uzmanlar öğün atlatmadan, az sık şekilde yemek yiyerek ve özellikle akşam yemeklerini erken ve hafif yiyerek hamilelikte dengeli kilo alınabileceğini söylüyor. Aynı zamanda hamilelikte az kilo alan kadınlarda çatlaklar ve diğer sorunlar daha az gözlenmektedir.

Bol Sıvı Tüketin

Emziren anneler bol sıvı almalıdır. Çünkü hem metabolizmanın hızlanması hem de süt miktarının azalmaması için sıvı tüketimi önemlidir. Sıvı tüketiminde çay kahve gibi içecekler azaltılmalı, bunu yerine süt, hoşaf, ayran, limonata, şerbet, su, meyve suyu gibi içecekler tercih edilmelidir. Emziren anne düzenli olarak süt, yoğurt, peynir gibi kalsiyum bakımından zengin olan besinleri tüketmelidir. Her gün vitamin açısından zengin olan sebze ve meyveleri tüketmelidir. Kuru baklagil yemeklerinden bir porsiyon düzenli şekilde yenmelidir. Hem sağlıklı olmak hem de sağlıklı kilo vermek için beslenmeye dikkat edilmelidir. Katkı maddesi içeren besinleri tüketmekten kaçının. Beslenme kadar spor ve egzersizlere de zaman ayırmalısınız. Normal olarak düzenli spor ile ilk 6 ay içinde fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. İlk aylar kilo vermek için en uygun zamanlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver