Doğum Sonrası Annelik Estetiği, Doğum Sonrası Estetiği, Doğum Sonrası Estetiği Ameliyatı

doğum sonrası estetik, doğum sonrası estetik ameliyatları, doğum sonrası estetik ne zaman yapılır, doğum sonrası estetik operasyonları

Doğum sonrası estetik uygulamalar

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik döneminde vücutta meydana gelen yapısal değişiklikler, doğum sonrası kadınları estetiğe teşvik ediyor. Karın germe, göğüs ve genital estetik hamilelik sonrası kadınların en çok ilgilendiği estetik operasyonlar arasındadır. Aşırı alınan kilolardan dolayı göbek bölgesinde meydana gelen çatlaklar, sarkmalar, büyüyüp sarkan göğüsler, doğum sırasında deforme olan vajina, kalçalarda genişleme, bacaklarda oluşan varisler gibi birçok sorunlar doğum yapan çoğu kadının kabusu oluyor.

 

Doğum Sonrası Estetik

 

Hamilelikten dolayı vücut yapısında meydana gelen bu değişiklikler bazı kadınların psikolojisini bile bozuyor. Bu değişimleri kabullenmeyen kadınlar soluğu estetik merkezlerinde alıyor.

Doğum sonrası yapılan diyet ve egzersizlere rağmen vücuttaki yağ birikimleri önlenemeyebiliyor. Bilinçsiz yapılan diyet ve egzerisler de bu yağ birikimin çoğalmasına ve sağlığın bozulmasına neden olmaktadır.

Çoğu kadın emzirmeden dolayı göğüslerinin sarktığını düşünüyor ama durum öyle değil. Doğum sonrası emziren yada emzirmeyen annelerde göğüs sarkmaları meydana gelebilir. Bunun nedeni emzirmek değildir. Süt verme dönemi bittiği zaman meme bezleri büzülerek eski halini alır. Bu durumda meme derisinde sarkmalara yol açar. Estetik uygulamalar ile bu sorun çözülebilir. Meme emzirme döneminin bitiminden itibaren 6 ay bekleyerek cerrahi işlem uygulanması en doğru zamandır. Çünkü, meme bezleri en kısa 6 ayda kendini toparlar. Bu yüzden meme bezlerinin eski haline dönmesini beklemek cerrahi işlemin başarını arttırır. Silikon jel ve meme protezi ile meme hacmindeki kayıp giderilir. Sarkan deri operasyon ile çıkartılarak daha dik memelere sahip olunması sağlanır.

Basen ve kalça bölgesinde meydana gelen deformeler içinde doğum sonrası estetik uygulamalar çözüm oluyor. Egzersiz ve diyetle giderilemeyen sorunlar gelişen teknolojinin mucizeleri sayesinde yok oluyor. Bel ve basen bölgesindeki kalınlaşmalar, yağ birikimleri ve diğer sorunların giderilmesi liposakşın ile mümkün.

Karın bölgesinde meydana gelen çatlaklar doğumun bıraktığı kalıcı izler olabiliyor. Cildin dermis tabakasında genişleme meydana geldiği için karında sarkmalar kaçınılmaz oluyor. Bu sorunda karın germe estetiği ile yok ediliyor.

Normal doğum yapan kadınlarda vajina bölgesinde deformasyonlar görülüyor. Bu deformasyonlar doğumdan sonra cinsel ilişkiyi etkileyebiliyor. Vajinadaki şekil bozuklukları ve genişlemeler vajina daraltma ve vajina yenileme estetiği ile gideriliyor.

Doğum sonrası meydana gelen bu sorunlar için acele edilmemesinde fayda var. Hamilelik döneminden dolayı meydana gelen bu sorunların çözümü için vücudunuzun kendini toparlamasına izin verin. Vücudunuzun kendini tam anlamıyla toplayamaması bu sorunların yenilenmesine neden olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver