Doğum, hamilelik, gebelik cilt çatlaklarının tedavisi ve yok edilmesi Hakkında Bilgi

Aşağıda Doğum, hamilelik, gebelik cilt çatlaklarının tedavisi ve yok edilmesi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik döneminde karın ve göbek kalça ve basen bölgesinde oluşan çatlaklar, kişiden kişiye değişebilmekle birlikte her türlü önlemin alınmasına rağmen pek çok bayanda görülmektedir. Doğum ve hamilelik çalağı oluşmasın diye fazla özen gösterdiği halde bazı hanımlarda aşırı bir biçimde doğum ve gebelik çatlağı oluşabildiği gibi hiçbir önlem alınmadığı halde hiç doğum çatlağı sorunu ile karşılaşmayan hanımlara da rastlamak mümkündür.

Doğum ve gebelik çatlaklarının oluşumundaki asıl sebepler ve problemler, kişinin cilt yapısından kaynaklandığı gibi ailevi ve genetik faktörler de gebelik çatlaklarının oluşumunda önemli bir faktördür. Şayet kuru bir cilt yapısına sahipseniz, gebelik çatlakları ile karşılaşmanız oldukça muhtemeldir.

Özellikle kuru ciltli hanımların gebelik süresince zeytinyağı veya badem yağı gibi cildi nemlendirici ve yumuşatıcı özelliği bulunan bitkisel yağlarla çatlak oluşan bölgelere masaj yapması, cilt ve doğum çatlaklarının oluşumunu ve derinleşmesini önemli ölçüde azaltacaktır. Hamile hanımlarda cildin yeteri kadar nemli kalması için günde 3-4 litre sıvı-su tüketimi ile hamilelik çatlaklarını önemli ölçüte azaltabilir ve önleyebilirsiniz.

Cildinizin hassas ve kuru yapısından dolayı yine de çatlak oluşuyorsa doğumdan 7 – 10 gün sonra sauna veya türk hamamı gibi bir mekanda cildinizi iyice nemlendirdikten sonra doğum çatlaklı cilt bölgelerine peeling uygulamak ve ardından aynı bölgeye sıkılaştırıcı kremler uygulamak, cildimize eski formunu kavuşturacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver