Doğru Tırnak Bakımı, Tırnak Bakım Önerileri, Tırnak Bakım Ürünleri

tırnak bakımı, tırnak bakımı nasıl olur, tırnak bakımı nasıl yapılır, tırnak bakımı nasıl yapılmalı

Tırnak bakımı nasıl olmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bakımlı olan her kadın ve erkek için tırnaklar apayrı bir önem taşır. Zerafetin simgesi olan eller, tırnaklar ile bir bütünlük sağlayarak daha da zarif görünürler. Çok eski zamanlardan beri kullanılan tırnak cilaları, tırnakların estetik görünümünü sağlasada bazen zarar verici olabiliyorlar.

 

Gök kuşağının tüm renklerini tırnaklarda görmek mümkün. Fakat kullanılan kalitesiz tırnak cilaları ve cila çıkartıcılar tırnak sağlığını derinden etkilemektedir. Tırnak sağlığını olumsuz etkileyen bu durumlara karşı dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Daha sağlıklı, daha güçlü ve daha güzel görünen tırnaklar için,işte alınması gereken önlemler…

 

Tırnak bakımı nasıl olmalı?

 

Tırnaklar suyu absorbe eder. Bu nedenle tırnakları mümkün olduça sudan uzak tutmakta fayda var. Aksi taktirde tırnaklar yumuşar ve zayıf düşer. Ev işleri yaparken eldiven kullanmalısınız.

tırnak köklerimutlaka besleyicilerle güçlendirilmelidir. Aynı zamanda ellerde sık sık nemlendirilmelidir. Eğerki ellerinizi suya sokacaksınız su öncesi ve sonrası nemlendirici sürmelisiniz.

Ojelerinizi çıkartmak istiyor ama asetonunuzmu yok? Kesinlikle soymaya kalmayın. Mutlaka cilalarınızı çıkartırken aseton kullanın. Aseton tercihinizi de AHA (alpha hidroksi asit) gibi ölü deri katmanlarını çıkartıcı maddeler içeren ürünlerden yana yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver