Doğal Yöntemlerle Kepek Tedavisi, Kepeğe Ne İyi Gelir, Kepek İçin Maske Tarifi, Kepek İçin Ne Yapmalı

kepek maskesi tarifi, kepekli saçlar için bitkisel çözümler, kepekli saçlara bitkisel çözümler

Kepekli saçlar için bitkisel çözüm

Yağlı, normal, kuru hangi saç tipine sahip olursanız olun kepek tüm saç tiplerinin ortak sorunu olmakta ve saç diplerinde beyaz pullanma olarak husule gelen saç sağlığını önemli derece olumsuz etkilemektedir. Kepek sorunundan kurtulmanın en etkili yollarından birisi olan bitkisel maskeyi saçlarınıza uygulayarak kepek derdinden kurtulabilirsiniz. Kepeğe doğal çözüm olacak olan maskenin içince, kepek giderici etkisi bulunan soya yağı, biberiye, okaliptus, elma sirkesi ve su yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kepekli saçlara bitkisel çözümler

Yukarıda söylemiş olduğumuz malzemelerin karışımından elde edilen maske düzenli bir şekilde saçlara uygulandığı vakit, kısa sürede kepek sorunu diye bir şey kalmayacaktır. Saçlarınız hem güzel hem de sağlıklı görünecektir. Bu maske aynı zamanda saçlarınızın dha canlı ve parlak görünmesine de muavenet edecektir. İşte kepek giderici saç maskesi tarifi ve uygulanışı:

Kepeğe doğal çözüm

 

Malzemeler:

 • Bir çay kaşığı okaliptus yağı,
 • Bir tatlı kaşığı biberiye
 • Bir kahve fincanı su
 • Yarı kahve fincanı soya yağı
 • Bir çorba kaşığı elma sirkesi
 •  

  Hazırlanışı ve uygulanışı:

  Yukarıda listelenmiş olan tüm malzemeleri gereken ölçülerde karıştırmalı ve saç diplerinize tıpkı saç boyar gibi iyice uygulamalısınız. Ardından saçlarınızı taramalı ve saç uçlarına karışımın gitmesini ve kepeğin dökülmesini sağlıyoruz. Daha sonra naylon bir poşet ile saçlarınızı sarıp yaklaşık 2 saat kadar o şekilde bekliyoruz. 2 saatin sonunda ise sulandırılmış bir şampuan ile saçlarımızı yıkıyoruz. Kepek giderici doğal maskeyi haftada 1 kere olmak üzere 4 haftada boyunca tekrarlıyoruz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cevap Ver