Doğal Peeling, Doğal Peeling Nasıl Yapılır, Doğal Peeling Tarifi

suna dumankaya doğal peeling, suna dumankaya doğal peeling formülü, suna dumankaya doğal peeling nasıl yapılır, suna dumankaya doğal peeling tarifi

Doğal peeling Suna Dumankaya

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Cildin nefes almasını önleyen ve yaşlanmasını hızlandıran ölü deriler cilt sağlığında birçok olumsuzlukların yaşanmasına da neden olduğu için, ölü derileri temizlememizde yardımcı olacak peeling işlemini doğal yöntemlerle evde hazırlayarak uygulamak ister misiniz? Eğer cevabınız olumlu ise Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu doğal peelingi hazırlamak için hemen işe koyulun. İşte ihtiyacınız olacak malzemeler ve bu malzemelerden hazırlayacağımız Suna Dumankaya peeling tarifi.

 

Cildin daha genç ve dinamik görünmesinde son derece başarılı bir yöntem olan peeling, doğanın bize sunmuş olduğu mucize bitkilerle hazırlanıp kolayca uygulanabilir. Evinizde bulunan malzemelerden faydalanarak Suna Dumankaya’nın önerileri ile de başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

 

Suna Dumankaya doğal peeling formülü

 

Önce yüzünüze buhar banyosu yapın. Kaynattığınız bir miktar suyun buharına başınızı havlu ile örterek yüzünüzü tutun. Ardından 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesini, 1 tatlı kaşığı yoğurt ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ovalayarak sürün. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve nemlendirici sürün. Yulaf ezmesi yerine mısır unu da kullanabilirsiniz. Her cilt tipi içi uygundur.

Başka bir tarifte şöyle; 1 çorba kaşığı yulaf ununu, 1 çorba kaşığı rendelenmiş limon kabuğu ve 1 çorba kaşığı çekilmiş badem ile karıştırın. Karışımı elinize alın yumuşayacak kadar su damlatın. Daha önceden yine buhar banyosu ile temizlediğiniz yüzünüze yavaşça yüzünüzü ovalayarak sürün. Ardında yine ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver