Doğal Kuru Saç Bakımı, Kuru Saçlar İçin Bitkisel Yöntemler, Kuru Saçlar İçin Formül

kuru saçlara bitkisel bakım, kuru saçlara bitkisel çözümler, kuru saçlara doğal çözümler,

Kuru saçlar için bitkisel formüller

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Daha çok yaz aylarında sık sık duş aldığımız için sürekli karşılaştığımız bir sorun olan kuru saç problemini yaşamak istemiyorsak her gün saçları yıkamamalı onun yerine ılık su ile saçları durulamak kafidir. Çünkü şampuan saç derimizin PH değerini olumsuz etkilemekte, saç diplerinin kaşınmasına sebep olmakta, saçların parlaklığını yok etmekte ve daha birçok sorunda rol oynamaktadır. Eğer sizde kuru saç sorunu yaşayanlardansanız kuru saçlara bitkisel çözümler sunduğumuz bu yazımızı okumadan geçmeyin.


Kurumuş olan saçlarınızı nemlendirmek için doğanın mucizevi bitkileri emrinize amade hanımlar. Doğanın eczanesinden saçlarınızı kolay bir şekilde tedavi edecek ve o güzel, parlak, nemli saçlarınıza geri kavuşacaksınız. Öncelikle size yaz aylarında her gün duş alırken saçlarınızın yıpranmasına neden olmayacak olan bitkisel bir şampuan tarifi verelim.

Kuru saçlar için formüller

 

Malzemeler

 • Mürver çiçeği
 • Hatmi kökü
 • Gül yaprakları
 •  

  Yukarıdaki malzemeleri birer tatlı kaşığı olmak üzere 125ml suya ekleyin. suyu ağzı kapalı olarak tencereye koyun ve kaynatın. Su kaynadıktan ateşin altını kapatın ve yarım saat demleye bırakın. Daha sonra karışımı süzün ve içine kokusuz şampuanı ilave edin. Ardından karışımı bir şişeye koyun ve iyice çalkalayın. Hazırladığınız bitkisel şampuanla kuru saçlarınızı bir hafta boyunca yıkayın.

  Kuru saçları nemlendirecek bitkisel losyon

  Malzemeler

 • Kuru papatya
 • Kuru gül yaprağı
 • Kuru hatmi kökü
 •  

  Yukarıdaki malzemeleri iki çorba kaşığı olmak üzere 500ml suyun içine ekleyin. Karışımı ağzı kapalı tencerede kaynatın ve yarım saat soğumaya bırakın. Ardından karışımı süzün. Daha sonra bir şişeye koyarak şişeyi iyice çalkalayın. Yukarıdaki bitkisel saç şampuanıyla saçlarınızı yıkadıktan sonra bu losyonun bir kısmını saçlarınıza sürün. Losyon iki haftaya kadar buzdolabında saklanabilir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cevap Ver