Doğal Cilt Bakımı ve Vücut Temizliği Nasıl Yapılır-Doğal Cilt Bakım Kürleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Doğal Cilt Bakımı ve Vücut Temizliği Nasıl Yapılır-Doğal Cilt Bakım Kürleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğal Cilt Bakımı ve Vücut Temizliği Nasıl Yapılır-Doğal Cilt Bakım Kürleri

Cİlt bakımı denilince aklımıza hep kozmetik ürünler ile yapılan cilt bakım kürleri akla gelmektedir. Ancak kozmetik malzemeler ile yapılan cilt bakımı tedavisi kadar doğal çözümler ile de cilt bakımı yapmak pekala mümkündür. Hatta iddia edilebilir ki doğal malzemeler kullanılan cilt bakımı ve vücut temizliği, kozmetik yöntemlere nazaran hem daha sağlıklı hem de daha etkilidir. Şimdi evde kendi imkanlarımızı kullanarak doğal cilt bakımı nasıl yapılır, doğal yollarla vücut temizliği mümkün mü sorularına yanıt teşkil edecek doğal cilt bakım kürleri, sizlerle paylaşılacaktır.
Erkek arkadaşınızı yada eşinizi baştan çıkarmak istiyorsanız bu yazımızdaki güzellik yöntemlerini uygulayarak kusursuz güzelliğe sahip olabilirsiniz…

Dudaklar İçin Doğal Cilt Bakımı Tavsiyeleri
Seksi dudaklara sahip olmak için iki seçeneğiniz var, ya kırmızı renkte ruj ya da dudağın doğal rengi. İlk durumda kırmızının teninizle uyumlu bir tonunu yakalamanız gerekiyor. Rujun düzgün ve kalıcı olması için ruju fırçayla sürebilirsiniz. Ruju sürdükten sonra bir kat da parlatıcı kullanın. Dudaklarınızın doğal renginde kalmasını istiyorsanız sadece parlatıcı sürün.

Göğüsler İçin Doğal Cilt Bakımı Tavsiyeleri
İçinde pırıltılar bulunan bir kremi dekolte bölgenize sürün! Teniniz beyazsa pembe tonlarında ışıltılar taşıyan kremi tercih edin. Yanık tenliyseniz, tercihinizi altın rengi ışıltılar taşıyan bir kremden yana kullanın. Büyük bir fırça ile iki göğsünüzün arasına bronz toz pudra sürmeniz de göğüslerinizin daha yuvarlak görünmesini sağlar.

Saçlar İçin Doğal Cilt Bakımı Tavsiyeleri
Saç renginizin birkaç ton açığından gölgeler yaptırarak her zaman “ışıltılı” görünebilirsiniz. Bir başka öneri de saçınıza parfüm sürmeniz. Ensede bol toplanmış topuzun her zaman seksi göründüğünü de hatırlatalım. Uzun saçlıysanız saçınızı gün için de fırçalamayı ihmal etmeyin.

Ayaklar İçin Doğal Cilt Bakımı Tavsiyeleri
Bacaklarınız bronzsa pırıltıları olan kremlerden sürebilirsiniz. Topuklarınızın pembe
görünmesini de sağlamalısınız. Ve tabii ayakkabı seçimi. Topuklu, sivri ayakkabıların seksi olduğu kesin. Ancak rahatsız ayakkabılar duruşunuzu bozup nasırlara sebeb olabileceğinden ayakkabı seçiminde rahatlığı ve kaliteyi ön planda tutun.

Boyun İçin Doğal Cilt Bakımı Tavsiyeleri
Ensenizi açıkta bırakacak bir saç modeli boynunuzu gözler önüne serecektir. Birkaç damla parfüm, boyuna sürülen tem renginde pudra, hafif sarkıntılı küpeler dikkati boyuna çekmek için yeterli. Boynu tümüyle açıkta bırakmak ya da ince bir kolye takmak da size kalmış bir seçim.

Eller İçin Doğal Cilt Bakımı Tavsiyeleri
Tırnaklarınızın hepsi aynı uzunlukta olmalı. Tırnaklarınız farklı boylarda ise tercihinizi doğal renklerden yana kullanın. Kısa kesilmiş ve parlatıcı ile doğal bir görünüm almış tırnaklar da seksi olabilirler. Enteresan, ama çok dikkat çekici olmayan bir yüzük de farklı bir stil yaratmanızı sağlayabilir.

Hücre Yenileyen Bitkilerle Genç Kalın

Genç kalmak için yapılacak çok şey var. Ama hücre yenilemek de gençlikle yakından ilgili. Bunun için hücre yenileyen ve cilt dostu olan doğal ürünleri bilmek gerekli. Çünkü yaşlanma sürecini yavaşlatıyorlar ve yapılandırıcı özelilkte oldukları için cildi onarıyorlar.

Doğadaki herşey, sağlıklı ve genç yaşamak için çözüm sunuyor.. Vücudun temizlemesi, eksik elementlerin tamamlanması, hücrelerin yenilenmesi için kusursuz bir denge var ama maalesef bunun farkında değiliz. Çok kafa karışıklığına da gerek yok. Bin yıllardan bu yana gelen tecrübeler bize herşeyi anlatıyor. Güzel olmak için doğaya dönüş boşuna değil… Güzellik için şifalı bitkilerden yararlananlar, onların yenileyen, onaran özelliklerini biliyorlar. Genç bir cilt için hücre koruyucu madde ihtiva eden ürünlere ağırlık vermek lazım. Daima genç kalmak isteyenlere özellikle bu sefer bazı önerilerim olacak. Bu önerilerin haricinde sağlıklı beslenmeye de dikkat edilirse dinç ve güzel yaşamak daha kolay.. Son yıllarda kadınların şifalı bitkilere daha fazla eğilmesinin altında bu da yatıyor. Güzel kalmak için doğal olana rağbet etmek ise son derece akıllıca.

Doğa harikası olan bir çok ürün hücre yenileyici özellikte. Doğada her bitki insan ve hayvan bedeninin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış. Biz bunlarla hücrelerimizi doğru beslerken, yenilenmelerini de sağlıyoruz. Aynı zamanda hastalıklı hücrelerimizi de bedenden atmış oluyoruz. Doğaya ters düşmemek ve doğal olanı tüketmek bir yaşam tarzı olunca, ödülü de en iyisi oluyor. Doğal ürünler konusunda bilinçlenen kadınlar, herşeyi bu gözle elden geçiriyor.. Sağlığına ve cildine zararlı olanları eliyor. Vücudunun ona uzun yıllar “genç” ve sağlıklı olarak hizmet vermesinin de temelini atıyor.

Doğal bakıma yönelik ilginin artması, eskimeyen güzelliğe sahip olma arzusundan da kaynaklanıyor. Cilt, saç ve ellere yapılan bakımı kalıcı hale getirmek, zinde kalmak, gençliği korumak için bitkilerin özelliklerine biraz daha dikkat etmek şart. Bir çok insan, güzelliğini ve gençliğini bu tip ürünlerle koruyor. İşte size hücre yenileyen bazı bitkilerin özellikleri..

Polen: A ve C vitaminleri de vardır ama B vitaminleri çok yüksek orandadır polen’in içinde. “Uzun ömür vitamini” olarak bilinen B vitamini, dış etkenlere karşı hücreyi, bağışıklık sistemini uyararak korur. Sürekli hücre yeniler. Polen’in bu özelliğini unutmadan, hergün tüketmek lazım. (Ama gerçek polen olursa faydalı)

Buğday ve kayısı: Bu iki bitki de cildin en büyük dostu. Özellikle yağlarını belli periyodlarla yüzünüze sürün. Hücre yenileyen özelliği bir süre sonra etkisini gösterecektir.

Zeytinyağı: İçerdiği vitaminler, hücre yenileyici özelliklere sahip oldukları için, gençleşme uygulamalarında kullanılır. Cildi besler ve korur. Bu mucize yağdan cildinizi ve saçınızı mahrum etmeyin.

Hurma: Meyveler genellikle protein ihtivası açısından yeterli değildir. Hurma ise protein de ihtiva eder. Hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengeler. Bence mutfaktan eksik edilmemeli.

Ginseng: Bu bitki, doğal doping maddesi olarak kabul edilir. Hücrelerin yenilenmesini sağlar ve sinir sistemini sağlıklı yapıya kavuşturur.. Vücuda dinçlik ve rahatlık verir. Uykusuzluğa, yorgunluğa da iyi gelir.

Mısır unu: Bunun da doğalı gerekli. Çünkü piyasada genetiği bozulmuş olan çok fazla mısırunu satılıyor.. En doğal olanını elde edin ve yoğurtla karıştırın. Bu bulamaç yüze sürüldüğünde cilteki ölü hücreler temizlenir.

Kıskanılası bir vücut için..
Vücudunuzun daha genç, güzel hatta kusursuz görünmesi için ister kalıcı tedavilerden isterseniz de geçici çözümlerden yararlanabilirsiniz.

BOYUN

Boyun bölgenize gereken önemi gösterin, çünkü yaşınızı ilk ele veren yerlerden biri boynunuzdur.

Spa bakımları

Her ay yaptıracağınız spa bakımlarından boynunuz da büyük fayda görebilir. Güzellik uzmanınızdan yüzünüze yaptığı bakımın aynısını dekoltenize de uygulamasını isteyin, özellikle yoğun nem veren bakımlar ve ölü derileri ciltten uzaklaştıran mikrodermabrazyon, boyundaki yaşlanma belirtilerini önlemekte son derece etkili yöntemlerdir.

Dermatolog ofisinde

BOTOKS Boyunda oluşan yatay çizgiler için kesinlikle doğru seçim. Üstelik yüz bölgesine yapılan botoks enjeksiyonlarına kıyasla etkisi bir ay daha uzun sürüyor.
FRAXEL REPAIR Bu ablatif lazer sistemi uygulandıktan sonra, boyun bölgesinin tamamen iyileşmesi için yaklaşık 10 gün gerekiyor. Ama sadece tek bir seanstan sonra bile boynunuzdaki sarkmanın toparlandığını, derinin elastikiyetinin arttığını göreceksiniz.

Etkili ürünler

DAHA GENÇ BİR CİLT Boyun kreminizin içinde serbest radikal hasarını önleyen antioksidanlar ve cildin kolajen üretimini ve dermiş tabakasının dolgunluğunu artıran maddeler bulunmasına özen gösterin. Deneyin: Lancome Renergie Morpholift boyun kremi.

Makyaj önerileri

RENK FARKINA DİKKAT Yüzünüzle boynunuzun farklı renklerde olması son derece kötü bir görünüm yaratır. Bu yüzden,yüzünüze fondöten sürdüğünüzde, boynunuza da bir parça sürmeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver