DNS Sunucu Adresi Ayarlama Programı Ücretsiz İndir TAMindir DNS Değiştirici Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

DNS Sunucu Adresi Ayarlama Programı TAMindir DNS Değiştirici Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda TAMindir DNS Değiştirici isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet kullanımınız sırasında bazı sitelere, servis sağlayıcınız üzerindeki yasaklardan dolayı (örn: YouTube.com) ulaşamıyorsanız, kendiniz belirleyebileceğiniz ve el ile girdiğiniz özel ve halka açık, güvenli DNS servislerine ait DNS sunucu adreslerini kullanarak yasaklı web sitelerine giriş yapabilirsiniz.

İşte bu konuda DNS sunucu adreslerini ayarlama veya belirleme işlemleri konuya yeni olan bilgisayar ve internet kullanıcıları için biraz zorlayıcı ve zahmetli olabiliyor. Bunun yanında bazen bazı yasaklı sitelere OpenDNS kullanırken bağlanılabilirken, Comodo Secure DNS kullandığımızda yine erişimde sorun yaşadığımız olabiliyor. TAMindir olarak bizde sizlere ülkemizde de popüler olan 4 adet DNS servisi olan OpenDNS, Google Public DNS, Comodo Secure DNS ve ClearCloud DNS için hızlı bir şekilde ağınız üzerinde DNS sunucu adreslerini girebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz küçük bir uygulama hazırladık.

Basit bir arayüz ile karşınıza gelen EnBasit.com DNS Değiştirici programı ile “Dns Seçin” bölümünde belirlediğiniz DNS servisine ait IP’leri “Dns’i Uygula” butonu yardımıyla hızlı ve güvenli bir şekilde hemen otomatik olarak belirleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca programa eklenen yeni özellik ile dilerseniz kendi belirlediğiniz, başka DNS servislerine ait adresleri de program üzerindeki “Dns Girin” bölümünden yerel ağ ayarlarınıza aktarabilir ve internet kullanırken bu DNS sunucu adreslerinin kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Not: Programı çalıştırıp DNS adresi değişikliklerini uygulamak isteyen Windows Vista/7 kullanıcıları “Dns’i Uygula” butonuna basıp uygulamanın başarılı olduğuna dair uyarıyı görmelerine rağmen DNS sunucu adresleri değişmiyorsa programı açarken üzerine sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini kullanmaları gerekmektedir. Bu sorun Windows Vista/7 içerisindeki “User Account Control (UAC) / Kullanıcı Hesabı Denetimi” ayarlarınızdan kaynaklanmaktadır.

Öneri: Tamindir DNS Değiştirici yerine ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yasaklı sitelere giriş programı Hotspot Shield’i da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. 

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver