dll eksik DLL nasıl çalıştırılır DLL nedir DLL yükleme

Etiketler: DLL, DLL dosyası nasıl yüklenir, dll yükleme programı

DLL Uzantılı Dosyalar Nasıl Yüklenir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

DLL Uzantılı Dosyalar Nasıl Yüklenir

Kullandığınız işletim sistemine göre ilgili DLL dosyasını uygun klasöre atmalı ve farklı yol izlemelisiniz. Kullandığınız Windows’ta programlar veya oyunları sorunsuz bir şekilde yüklersiniz ancak uygun DLL dosasının bulunamaması nedeni ile çalışmaz. DLL İngilizce Dynamic Link Library kelimelerinin baş harflerinden bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. DLL dosyaları Windows için hayati önem taşımaktadır. Eksikliği durumda program ve oyunlarınız çalışmayabilir. Şimdi adım adım eksik bir DLL dosyası nasıl yüklenir anlatacağız.

İlk yapmanız gereken şey eksik olan DLL dosyasını uygun klasöre atmalısınız;

Windows 95/98/Me işletim sistemlerinde WindowsSystem klasörüne
Windows NT/2000 işletim sistemlerinde WindowsSystem32 klasörüne
Windows XP, Vista ve Windows 7 32 Bit işletim sistemlerinde WindowsSystem32 klasörüne
Windows 7 64-Bit işletim sisteminde WindowsSysWOW64 klasörüne kopyalamanız gerekmektedir.

DLL dosyasını bilgisayarınıza kopyaladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

Daha sonra yapmanız gereken ise:

Başlat menüsünde Çalıştır’a tıklayınız. Açılan Çalıştır ekranına “regsvr32 dosyaadı.dll” yazın ve tamam butonuna tıklayınız. Kurulumun başarılı olması halinde kurulumun başarılı olduğuna dair bir mesaj karşınıza çıkacaktır.

Alternatif Yol;

Başlat menüsünde Çalıştır’a tıklayınız. Açılan çalıştır ekranından “CMD” yazın ve yeni bir ekran karşınıza çıkacaktır. Burada “regsvr32 dosyaadı.dll” yazın ve Enter tuşuna basınınız.

Son Aramalar: DLL, DLL dosyası nasıl yüklenir, dll eksik, DLL nasıl çalıştırılır, DLL nedir, DLL yükleme, dll yükleme programı, eksik dll, eksik dll nasıl yüklenir, eksik dll programı

eksik dll bulma programı win7, eksik dll programı, dll bulma programı, windows 7 eksik dll bulma programı, eksik dll dosyalarını bulma, kayıp dll dosyalarını bulma, win7 eksik dll dosyalarını bulma, ubz dosya uzantısı nedir, dll uzantılı dosya nasıl açılır, eksik dll yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver