Dizin Nedir Hakkında Bilgi

Dizin Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dizin Nedir, Dizin Ne Anlama Gelir, Dizin Ne Demektir, Dizin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dizin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dizin Anlamı

Alfabetik düzene göre hazırlanmış listelere verilen ad. İndeks olarak da bilinir. Dizin aynı zamanda, bir kitap içerisinde geçen kişi ve yer adlarını, terimleri vb. sayfa numaralarıyla veren alfabetik listedir.

Dizin birkaç türlü yapılabilir. En çok kullanılan dizin türleri kavramlara ve özel adlara göre yapılan dizinlerdir.

Dizinler genellikle yayımlanan eserin sonuna konur. Dizin vermekteki amaç, eserde geçen kimi kavramların çabuk bir biçimde bulunmasını sağlamaktır. Dizin kavramı günümüzde yazılı kaynakların yanı sıra, bilgisayar teknolojisinin de temel ögelerinden biri olma özelliğini korumaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Dizin Nedir Dizin ödev ara Dizin kelime anlamı Dizin sözlükte ara Dizin ansiklopedi bilgi bankası ara Dizin ne demek Dizin neye denir

Dizin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver