Dizel Motor Nedir Hakkında Bilgi

Dizel Motor Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dizel Motor Nedir, Dizel Motor Ne Anlama Gelir, Dizel Motor Ne Demektir, Dizel Motor Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dizel Motor ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dizel Motor Anlamı

Silindir içine sıkıştırılan hava sıcaklığını, yakıtı ateşleyecek kadar yükseltme ilkesine dayanarak çalışan motor. Dizel motor, 1892 yılında Rudolf Diesel tarafından icat edildi. Bu tip motorlarda, sıkıştırılan sıcak hava, santimetre kare başına 60-80 kg arasında değişen bir basınçla püskürtülerek yakıtın yanmasını sağlar.

Bu yakıtın fiyatı da benzinden daha ucuzdur. Bu nedenle dizel motoruyla çalışan bir araç, benzin motoruyla çalışan bir araca göre daha ekonomiktir.

Konu ile ilgili aramalar: Dizel Motor Nedir Dizel Motor ödev ara Dizel Motor kelime anlamı Dizel Motor sözlükte ara Dizel Motor ansiklopedi bilgi bankası ara Dizel Motor ne demek Dizel Motor neye denir

Dizel Motor ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver