Dizdar Nedir Hakkında Bilgi

Dizdar Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dizdar Nedir, Dizdar Ne Anlama Gelir, Dizdar Ne Demektir, Dizdar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dizdar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dizdar Anlamı

Osmanlı Devleti’nde, kale komutanlarına verilen ad. Dizdar, sürekli olarak, korumakla görevli olduğu kalede kalmak zorundaydı. Kalelerin onarımı, askerî örgütün geliştirilmesi gibi görevlerin yanında topların korunması da dizdarların sorumluluğundaydı. Dizdarlar, bazı orta komutanlarından ve yayabaşılardan seçilirdi. Dirlik olarak tımara tasarruf ederlerdi. Kuruluşundan itibaren imparatorluk örgütünde yer alan dizdarlık, 1826′da Yeniçeri Ocağı ile birlikte kaldırıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Dizdar Nedir Dizdar ödev ara Dizdar kelime anlamı Dizdar sözlükte ara Dizdar ansiklopedi bilgi bankası ara Dizdar ne demek Dizdar neye denir

Dizdar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver