Diz Kireçlenmesi, Diz Kireçlenmesi Tedavisi, Diz Kireçlenmesine Prp Yöntemi

kireçlenmeye PRP tedavisi, PRP ile diz kireçlenmesi tedavisi, PRP uygulaması, PRP yöntemi

PRP yöntemi ile kireçlenme tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Tuncay Çakır, hastanın kendi kanı kullanılarak yapılan PRP uygulaması ile diz bölgesinde husule gelen kireçlenmenin nasıl yok olacağını anlatıyor. Kök hücrelerin yenilenmesi anlamına gelen PRP yöntemini uygulamaya başladıklarından bu yana çoğu hastayı tedavi ettiklerini söyleyen Çakır, uygulama sonrası beklenen olumlu yanıtıda aldıklarını sözlerine ekledi.

Dizdeki kireçlenme sorununa uygulanan PRP yönteminin insanın kendi kanı kullanılarak nasıl uyguladığını Çakır şöyle anlattı: “Testler olumlu çıktığında hastanın kolundan özel iki tüpe kan alıyoruz. Kendi kanının bazı uygulamalardan geçirdikten sonra pıhtılaşma hücrelerinden bir miktar alıp, hastanın dizine enjekte ediyoruz.”

PRP yöntemi iki aşamada uygulanıyor. Her iki aşamada birer hafta arayla uygulanmakta ve ikinci aşamanın uygulamasının ardından hastaların kireçlenmeden kaynaklı ağrıları ciddi manada azalmış oluyor. Ağrıların ortadan kaldırılması yaşam kalitesini de yükseltiyor.

PRP yönteminin uygulanması ile diz bölgesindeki kök hücreler yeniden canlanıyor. Çakır, “Bölgedeki kök hücrelerini uyararak yeniden kıkırdak yapımına yardımcı oluyoruz. Bölgesel kan dolaşımını artırıp, oradaki ölü dokuyu uzaklaştırıyor ve hastanın yeniden kıkırdağına sahip olmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver