Diz Ağrıları Neden Kaynaklanır, Diz Ağrısı Neden Kaynaklanır, Diz Ağrısı Nedenleri

diz ağrısının nedeni, diz ağrısının nedeni nedir, diz ağrısının sebepleri, diz neden ağrır

Diz ağrısının nedenleri

Zaman zaman ya da her zaman hemen hemen hepimiz diz ağrısı ile karşı karşıya kalabilmekte ve çoğu zamanda diz ağrısının neden kaynaklandığını merak etmekteyiz. Diz ağrısının birçok sebepleri bulunduğunu söyleyen uzmanlar, geçmeyen diz ağrılarına karşı tetikte olmayı ve bu sorunun neden husule geldiğini öğrenmek için mutlaka uzman bir hekime danışılmasını gerektiğini söylemekteler. Çünkü geçmek bilmeyen diz ağrıları ciddi rahatsızlıkların işareti olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Diz neden ağrır?

Diz ağrıları bazen travma, bazen kaza, bazen de spor yaralanmalarından dolayı ortaya çıkabileceği gibi, enfeksiyon kaynaklı, romatizmal ya da romatizmal olmayan imflamatuar hastalıklardan dolayı da husule gelebilecek bir sorundur. Diz ağrısının en sık rastlanan nedeni ise, diz ekleminde husule gelen kireçlenmedir.

Diz ağrısının sebepleri arasında bilhassa da spor esnasında diz kapağına aşırı yüklenmesi sonucu kıkırdak ve altındaki kemiğe uygulanan basınç da yer alır. Sadece spor esnasında değil, evde veya iş yerlerinde yapılan bir takı yanlış hareketler sonucunda da diz kapağına aşırı yüklenmek sonucu diz ağrıları meydana çıkar.

Diz ağrısı özellikle merdiven çıkarken, diz çöküldüğü zaman, çömelip ayağa kalkma esnasında ve dizin uzun süre bükülü kalığı pozisyonlarda daha şiddetli hissedilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver