Diyot Lamba Nedir Hakkında Bilgi

Diyot Lamba Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Diyot Lamba Nedir, Diyot Lamba Ne Anlama Gelir, Diyot Lamba Ne Demektir, Diyot Lamba Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Diyot Lamba ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Diyot Lamba Anlamı

Elektronik doğrultucu olarak kullanılan, biri bir akkor fitili olmak üzere iki elektrotlu, havası boşaltılmış lamba. Akkorlaşan fitilden yayılan elektronlar pozitif yüklü elektroda (anot) çekilerek dış devrede bir miliampermetreyle ölçülebilen bir anot akımı oluştururlar. Anot alternatif akım üretecine bağlıysa, iki elektrot, sırayla anot ve katot olurlar. Akım, akkor fitilinin katot olduğu periyotlarda geçer.

Diyot lamba, alternatif akımın bir yönünü geçirip öteki yönünü tam olarak keser. İki diyot lamba kullanılarak, alternatif akımın her iki alternansı (yarım periyotu) doğrultulabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Diyot Lamba Nedir Diyot Lamba ödev ara Diyot Lamba kelime anlamı Diyot Lamba sözlükte ara Diyot Lamba ansiklopedi bilgi bankası ara Diyot Lamba ne demek Diyot Lamba neye denir

Diyot Lamba ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver