Diyete Başlamadan Önce, Diyete Başlamadan Önce Ne Yapılmalı, Diyete Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir

diyete başlamak, diyete başlarken, diyete nasıl başlanır,

Diyete başlamadan önce yapılması gerekenler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Her ne olursa olsun asla yılmayacağınıza, her daim sabırlı olacağınıza ve olaylara olumlu yaklaşacağınıza kendi kendinize söz vererek diyete başlamalısınız. Çünkü uzun ve yorucu bir yolculuk sizi bekliyor. Bu nedenle öncelikle sabırlı ve inançlı olmakta yarar var. Bilhassa diyete başlamadan önce psikolojinizi hazırlamalısınız. Emin olun ki gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

 

Toplumun sık rastlanan sorunlarından biri olan ve giderek yaygınlaşan kilo problemi, kış aylarına göre daha çok yaz aylarında dert edilmektedir. Çünkü, yaz mevsiminde tiril tiril kıyafetler içende şık ve fit olmayı isteriz. Her yanımızdan yağ fışkırdığını görmek ise moral bozukluğu yaratır. Bu nedenle yaz aylarına girmeden önce diyete başlamalıyız. Ancak diyetten olumlu sonuç almak ve diyeti yarıda bırakamamak için diyete başlamadan önce ne yapılmalı bunu bilmek gerekir.

Diyete başlarken;

Diyete başlarken kesinlikle kendinizi zorlamamalısınız. Gerçekten isteyerek diyete başlamalı ve bunu sadece kendiniz için yapmalısınız.

Diyete başlarken muhakkak beslenme ve diyet uzmanından yardım almalısınız. Eğer obezite hastası yada sağlık sorunlarınız varsa hekime danışmak şart.

Çevrenizdeki kişilerden destek almalısınız. Unutmayın uzun ve yorucu bir yolculuk sizi bekliyor. Çevrenizdekilerin sizi anlamasını ve size destek olmasını sağlayın.

İhtiyacınız olanları önceden hazır edin. Egzersiz için spor ayakkabı ve kıyafet yada sağlıklı yemekler hazırlamak için beslenme listesi gibi…

Sağlığınıza ve yaşınıza uygun bir beslenme programı hazırlayın. Bunun için hekiminizden yardım alabilirsiniz.

Yine sağlığınıza ve yaşınıza uygun egzersiz programları hazırlayın. Bunun içinde iyi bir araştırma yapabilir yada spor eğitmenlerinden yardım alabilirsiniz.

Hedef en önemli şeydir. Diyete başlamadan önce muhakkak hedefiniz olsun. Ancak hedefleriniz kısa bir zamanda kilo vermek değil, uzun zamanda ve sağlıklı kilo vermeye yönelik olsun. Ancak imkansız hedefler de koymayın.bu hedefle insanı diyetten soğutur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver