Diyete Başlama Önerileri, Diyete Başlamak, Diyete Başlamak İstiyorum

diyete başlarken, diyete başlıyorum, diyete hazırlık, diyete nasıl başlamak gerekir

Diyete nasıl başlanır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Diyet yapmaya karar verdiğiniz zaman sadece diyet listesinde yer alan gıdaları gerektiği miktarda tüketmeye değil, aynı zamanda diyetle ilgili birtakım konulara da dikkat etmelisiniz ki sağlıklı ve etkili bir şekilde hayal ettiğiniz forma kavuşabilirsiniz. Biz bu konuda sizlere faydası dokunacağını düşündüğümüz diyetle ilgili uzmanların önerilerini paylaşmak ve diyete nasıl başlamanız gerektiğine açıklık getirmek istiyoruz. Diyete başlarken nelere dikkat etmeli, diyete nasıl başlanmalı gibi aklınıza takılan tüm soruların cevapları burada!

 

Sağlıklı ve kilo vermeye yönelik uzmanların ilk önerileri kesinlikle öğün atlamamanızdır. Günü 3 ara öğün, 3 ana öğün olarak bitirmelisiniz. Öğünlerinizde aşırıya kaçmamalı ve şok diyetler gibi sağlığı tehdit eden beslenme tarzlarından uzak durmalısınız. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ya da formunuzu korumak için bunlara dikkat etmelisiniz.

Ara öğünlerde bolca meyve tüketin. Ana öğünlerde ise sebze tüketmeye özen gösterin. Öğünlerinizi 5 porsiyon olarak tamamlayın. Bir porsiyon 2-3 kaşık sebze, bir adet meyve, 1 küçük kasede meyve salatası. Bu tarz bir beslenme sizi tok tutacaktır.

Öğünlerde nişastalı besinler tüketmeli, lifli gıdalara ağırlık vermeli, doymamış yağ oranı yüksek yağlardan ve hayvansal gıdalardan uzak durmalısınız. Pirinç, makarna ve kabukları soyulmamış patates tüketin. Bisküvi, pastane ürünü ve keklere daha az ağırlık verin.

Bol bol su içmeli, alkolü kısıtlı tüketmeli, haftada bir kez yağlı balık yemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver