Diyet Önerileri, Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli, Diyet Yapma Önerileri

diyet yapma yöntemleri, diyet yapmak için nelere dikkat edilmeli, diyet yapmak için öneriler, nasıl diyet yapmalıyız

Diyet yapanlara öneriler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Diyet yapmak aslında zor bir iş ve uzun bir süreçtir. Uzun bir süreç dedim çünkü, kısa zamanda hızlı kilo vermek sağlık açısından problemlere yol açar. Çoğu zamanda diyetten istediğiniz başarıyı elde edemezsiniz. Diyetten başarı elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

 

Diyet Önerileri

 

Zayıflamaya ve diyet yapmaya karar verdiyseniz öncelikle beslenme ve diyet uzmanı ile görüşmeniz gerekir. Asla kendi başınıza başkalarından duyduğunuz yöntemlerle diyet yapmaya kalkmayın. Bu tür durumlar ciddi sorunlara yol açabilir. Sizin için en doğru beslenme ve diyet programını bir uzman tarafından hazırlanmalıdır. Çünkü diyet programınız vücut analinizine, kan bulgularınıza ve yaşam tarzınıza uymak zorundadır.

Kahvaltı yapmak sizi güne hazırlar. Bu yüzden asla kahvaltıyı aksatmamalısınız. Kahvaltı yapmayarak daha çok kilo vereceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü kahvaltı yapmamak metobolizmanızı yavaşlatır ve konsantrasyon problemi yaşamanıza neden olur. Buda sizin kilo vermenize değil daha çok kilo almanıza ve sağlığınızın bozulmasına neden olur.

Yemek yerken acele etmemek gerek. Yemeğinizi olabildiğince yavaş yemeye özen gösterin. Hızlı yemek yemek sindirim problemi yaşamanıza neden olur. Bu yavaşlamada kilo artışına yol açar.

Bol bol su içmelisiniz. Su içmek yediğiniz besinlerin daha kolay sindirilmesini, metobolizmanızın hızlanmasını, kilo kaybını ve metabolik atıkların atılmasını sağlar. Günde 2,5-3 litre su için.

Diyetin en önemli unsurlardan biride kendinize belirlediğiniz hedeftir. Diyete başlıyorsanız öncelikle boyunuza uygun bir kiloya sahip olmayı hedeflemelisiniz. Unutmayın ki, hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez…

Düzenli uyku şart! Günde 8 saatten az uyumayın. Uzmanlar özellikle bu konuda diyet yapacak olanları uyarıyor. Uykuda salgılanan büyüme hormonu zayıflamanızı sağlayacaktır. Fakat fazla da uyumamak gerekir.

Hareket etmeninde zayıflamada etkisi bulunur. Sağlıklı beslenerek aynı zamanda düzenli bir egzersiz ve yürüyüşte yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver