Diyet İpuçları, Diyet Önerileri, Diyete Yardımcı Olacak Besinler

diyete yardımı dokunacak gıdalar, iştak kapatıcı gıdaları, zayıflamada etkili besinler, zayıflamak için besinler

Zayıflamanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Kilolarından şikayetçi olan bir çok kişi, yanlış uygulamalardan dolayı kilo verememektedir. Ve  Diyet yapmak demek,  asla yemeyi kesmek demek değildir. Zayıflamak için kesinlikle  aç kalmak doğru bir yöntem değildir. Yemek ve içmek eylemlerini, diyete faydalı hale getirerek uygulayabiliriz.

 

Kadınlar için mucizevî gıdalar aslında hormonsal yapıyı dengeleyen ve tatlı isteğini kesen gıdalardır. Birçok kadın regl dönemlerinde çok tatlı yiyecekler yemek ister. Bu dönemlerde tatlı isteğini kesmek için çubuk tarçın ve kök zencefili kullanabiliriz. Tatlı isteğini kesmek için meyvenize, sütünüze ve mümkünse yoğurdunuza toz zencefili ve toz tarçını ekleyebilirsiniz. Karanfil sindirim sistemimiz için en büyük yardımcılardan bir tanesidir. Çayın içine atılan karanfil çaya hem güzel bir tat verecektir hem de sindirim sistemine yardımcı olacaktır. Karanfil çayı bağırsaklarda oluşan gaz sorunlarına da yardımcı olabilir.
Sıkı geçen iş hayatında bazen kahvaltı yapmayabiliriz ya da öğle yemeklerini kaçırabiliriz. Kendimizi birkaç defa aç bıraktığımızda vücut otomatikman kendisini uyararak aç kalacağını düşünerek yağ depolamaya başlar bu da kilo artışına neden olur. Bu hataya düşmemek için kendimize ara öğün hazırlamalıyız.

Kadınların şeker kontrolü için bir kuru meyve, yaban mersini çok önemlidir. Kuru meyve ya da yaban mersininin yanında mutlaka kabuğuyla tutulmuş fındık, badem ya da ceviz kullanmamız gereklidir. Miktar olarak 6-7 fındık ile 1-2 yemek kaşığı yaban mersini yeterli olacaktır. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan yeşil çay ile yasemin karışımını çubuk tarçın ve kök zencefille demleyip günde 3-4 bardak içerseniz tatlı isteğiniz azalacak ve zayıflamanızda etkili olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver