Diyabete Bağlı Göz Hastalıkları, Diyabete Bağlı Göz Hastalıklarının Tedavisi, Diyabete Bağlı Göz Problemleri

diyabete bağlı göz sağlığı sorunları, diyabete bağlı göz sorunları, şeker hastalığına bağlı göz hastalıkları, şeker hastalığına bağlı göz hastalıkları tedavisi

Diyabete bağlı göz hastalıkları tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çağımızda almış başını gitmiş bir rahatsızlık olan diyabet (şeker) hastalığı, beraberinde hem ayak hem de göz sorunlarını getirdiği için diyabet hastaları tedavilerini kesinlikle aksatmamalıdırlar. Diyabete bağlı ayak yaralarının yanı sıra diyabet hastaları göz sorunları ile de baş etmeye çalışıyorlar. Diyabete bağlı göz sorunları için neler yapabilirsiniz sizler için araştırdık.

Şeker hastalığının sebep olduğu göz sorunlarını yaşamamak için kan şeker seviyenizi düzenli olarak kontrol ettirmeli ve kan şeker seviyenizin yükselmemesi için hekiminizin önerilerini dikkate almalısınız. Çünkü kan şeker seviyesi ne kadar kontrol altında tutulursa diyabete bağlı göz sorunları riski de o kadar azalacaktır.

Uzmanlara göre diyabete bağlı göz problemleri riski azaltılabilir, ilerlemesi önlenebilir ancak kesin olarak ortadan kaldırılamaz. Bu nedenler risk faktörleri mümkün mertebe kontrol altında olmalıdır. Riskin kontrol altına alınması ile şeker hastalığına bağlı göz hastalıkları tedavisi daha da kolaylaşır.

Diyabete bağlı olarak göz retina tabakası hasara uğrar. Bu hasarı önlemek için en sık tercih edilen yöntem lazer tedavisidir. Lazer tedavisinde başarılı sonuç almak istiyorsanız erken evrelerde göz hekimine başvurmalısınız. Diyabete bağlı göz hastalıkları tedavisinde uygulanan lazer uygulaması ile göz içersin de kanama, glokom, görme merkezinde ödem (makula ödemi) oluşumu gibi komplikasyonların gelişimi ve ilerlemesi engellenmeye çalışılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver