Diyabet Hastalarına İmplant Zararlı Mı, Şeker Hastaları İmplant Neden Yaptıramaz, Şeker Hastaları İmplant Yaptırabilir Mi

şeker hastaları implant yaptıramaz mı, şeker hastalarına implant yasak, şeker hastalarına implant yasak mı, şeker hastası implant yaptıramaz mı

Şeker hastalarına implant yasak mı?

Kaybedilen dişlerin yerine aynı fonksiyonlara sahip olacak, doğal dişlerden ayırt edilmesi neredeyse imkansız olan, implant adı verilen doğal görünümlü yapay dişler uzu bir süredir diş hekimleri tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Dişlerini kaybetmiş olan hastaların yaşam standartlarını yükseltmek ve kaybettiğini diş ya da dişlerinin yoksunluğunu çekmemesi için uygulanan implantların, şeker hastalarında risk oluşturacağı söyleniyor. ğız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Dr. Deniz Işık’ın şeker hastalarına implantlar zararlı mı sorusuna verdiği yanıtı şöyledir:

Sponsorlu Bağlantılar

Şeker hastaları implant yaptıramaz mı?

İmplantlar yaralarının iyileşmesinde hiçbir problem olmayanlar, ağız hijyenine dikkat edenler, implant yapımı için sistemin bir engeli bulunmayan kişilere rahatlıkla uygulanmakta, ancak çene kemik yapısı uygun olmayan, kalp rahatsızlığı bulunan, kanama-pıhtılaşma sorunu yaşayan, ağız hijyenine dikkat etmeyen ve kontrol altında olmayan diyabet hastaları için önerilen bir işlem değildir. Şeker hastaları implant öncesi muhakkak diyabet uzmanı ile görüşmeli ve sağlığı açısından hiçbir problem yaratmayacağı konusunda doktorundan izin aldıktan sonra implant yaptırmalıdır.

İmplantlar her yaş ve her birey için uygun bir diş tedavi yöntemi olmamaktadır. İmplant uygulaması için birçok tedaviden geçmek, bireyin implant için gereken yaşta olması ve en önemlisi de çene kemik yapısının implant için uygun olması gerekmektedir. Aksi durumda daha ciddi diş kayıpları ve çene kemik erimesi ciddi sağlık problemleri husule gelebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver