Diyabet Hastaları Kuruyemiş Yesin Mi, Diyabet Hastaları Kuruyemiş Yiyebilir Mi, Diyabet Hastaları Ne Yemeli

diyabete hangi besinler iyi gelir, diyabete hangi yiyecekler iyi gelir, diyabete iyi gelen yiyecekler, kuruyemiş diyabete iyi gelir mi

Çiğ kuruyemiş diyabete iyi geliyor

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Tip 2 diyabet(şeker) hastaları için düzenli bir beslenme planı öneren Nutrigenetik Uzmanı Dr. Nurhayat Gül, beslenme programının karbonhidrattan yoksun olması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca Dr. Gül, düzenli beslenme programında karbohidrat yerine çiğ kuruyemişin tüketilmesi kan şekeri kontrolü açısından daha faydalıdır diye de konuştu.

 

Haftada tüketilen beş porsiyon kuru yemişin, diyabet hastalığı riskini %27 azaltmaktadır. Dr. Gül, insüline bağlı olmayan şeker hastaları için kuruyemiş favori yiyecekleriniz arasında yer almalıdır önerisinde bulundu. Tıp 2 diyabetin son otuz yılda oldukça artış gösterdiğini ve bu sorunla beraber başka hastalıklarında çoğaldığını dile getiren Dr. Gül, kuruyemişin önemine değindi.

“Karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yerine kuruyemiş tüketmek kan şekeri kontrolü daha iyi sağlamaktadır. Kuruyemiş tüketen Tıp 2 diyabet hastalarında kalp hastalığı riski de azalmaktadır. Kuruyemişler diyabeti geri çevirmeye yönelik bir beslenmede yeşil yapraklı sebzeler, bakliyatlar, düşük şekerli meyvelerle beraber önemli bir parçadır.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver