Diverjans Nedir Hakkında Bilgi

Diverjans Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Diverjans Nedir, Diverjans Ne Anlama Gelir, Diverjans Ne Demektir, Diverjans Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Diverjans ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Diverjans Anlamı

Belli bir bölgede, bir noktadan dışarıya doğru gerçekleşen yatay hava hareketleri sonucu oluşan rüzgâr. Yerde diverjans olması demek o yere yukarıdan aşağıya doğru hava hareketi var demektir. Yüksek basınç merkezlerinde görülen bir özelliktir. Yerde diverjans alanının olması atmosferin üst tabakalarında tam tersi hareket olan konverjans alanının olması anlamına gelir. Bu bölgelerde yağış görülmez, çünkü dikey aşağı doğru olan hareketler nedeniyle konvektif etkinliğin gerçekleşmesi ve bulutun tepe yapması ve gelişmesi olanaksızdır.

Konu ile ilgili aramalar: Diverjans Nedir Diverjans ödev ara Diverjans kelime anlamı Diverjans sözlükte ara Diverjans ansiklopedi bilgi bankası ara Diverjans ne demek Diverjans neye denir

Diverjans ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver