Distimi Kronik Depresyon Belirtileri, Distimi Kronik Depresyon Hastalığı, Distimi Kronik Depresyon Nedenleri

distimi kronik depresyon nedir, distimi kronik depresyon tanısı, distimi kronik depresyon tedavisi, distimi kronik depresyonu kronik depresyon

Distimi kronik depresyon

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle çağımızın hastalığı olarak kabul edilen distimi, kişinin hem kendi hem de çevresindekilerin yaşamını olumsuz yönde etkiler. Zamanın giderek çoğalan sağlık sorunlarının başında yer alan distimi, düşünce sistemindeki dengesizlikten ortaya çıktığı belirtilmiştir. Distimi hakkında araştırma yapan uzmanlar aynı zamanda bu sorunun ortaya çıkma nedeninin biyolojik kökenlide olduğunu söylediler. Beyinde azalan kimyasal maddelerinde kronik depresyon hastalığına zemin oluşturduğu düşünülmektedir.

 

Uzmanlar yaptıkları araştırmalar sonucunda vardıkları kanıları şu şekilde açıkladılar:

” Depresif bir ruh hali içinde olmak ve bu ruh değişikliğinin 2 seneden fazla sürmesi distimi oluşumunu tetiklemektedir. Aynı zamanda bu sorunla birlikte aşırı iştah yada iştahsızlık, sürekli yorgunluk hissi, beyinin olayları düşük algılaması, uyku bozukluğu, ümitsizliğe kapılmak, kararsızlık sorunu yaşamak yada yoğunlaşma gibi problemlerin en az ikisinden şikayetlenmek distimi kronik depresyon hastalığını göstermektedir.”

Distimik sorun yaşayanların hemen hemen hepsi bu tür sorunlardan yakınmaktalar. Distimi kronik depresyon belirtileri şiddetli bir sorun olmadığı için, distimiye sinsi ilerleyen bir hastalıkta denilebilir.

Distimi tedavisi için geçmiş zamanda yaşanan sorunlar sizi halen öfkelendiriyorsa, bu öfkeyi yenmek için elinizden geleni yapmalısınız. Geçmişte yaşanan kırgınlık ve küskünlüklere son verilmeli, mutlu bir yaşamın kapılarını açmayı denemelisiniz. Sürekli umutsuzluktan yakınan bir insanın distimiden kurtulması imkansızdır. Unutmayın ki mutlu olmak için kendinizden iyi yardımcı yoktur. Olumsuz düşünceleri kafanızdan atmalı, kafanızdaki sorulara cevap aramalı ve yapmak istediklerini ertelememelisiniz.

Distimi tedavisi için hastalara normal depresyon ilaçları verilmektedir. Yapılan araştırmalar ile bu ilaçların distimiyi tedavi ettiği gözlemlense de, hastaların iyileşmesi zaman alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver