Dispepsi Nasıl Geçer, Dispepsi Tedavisi, Hazımsızlığa Ne İyi Gelir

hazımsızlık için, hazımsızlık için ne yapılmalı, hazımsızlık nasıl geçer, hazımsızlık nasıl giderilir

Dispepsi (hazımsızlık) nasıl tedavi edilir?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Mide yanması, karın ağrısı, şişkinlik, gaz, geğirme ve ağza acı bir tat gelmesi gibi belirtileri bulunan dipsespsi (hazımsızlık) sorunundan kurtulmak için yapılması gerekenlerin ilk başında uzman bir hekime başvurmak gerekir. Dispepsi tedavisinde çoğu hekimin önerisi ise hastaların yaşam tarzında bir takım değişikler yapması ve beslenmenin de düzene sokulmasıdır.

Hazımsızlık aslında tek başına bir hastalık değil, var olan bir hastalığın semptomu olduğundan hazımsızlık tedavisi için öncelikle bu sıkıntıya yol açan sorunun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bunun için dispepsi hastalarına büyük görevler düşer. Bilhassa 40’lı yaşlardan sonra husule gelen hazımsızlık sorunu daha bir ciddiye alınmalıdır. Hızlı yemek yemekten kaçınmak, alkol, sigara ve stresten uzak durmak, yağlı yiyecekler tüketmemek ve aşırı yorulmamak hazımsızlık tedavi için hastaların dikkat etmesi gerekenlerdir.

Hazımsızlık ile hekime başvurduğunuzda bu soruna yol açan bir sağlık problemine rastlanmadıysa yukarıdaki önerileri dikkate alarak dispepsi oluşumunu önleyebilirsiniz. Eğer altta yatan bir sebep bulunuyorsa, o zamanda hekiminiz gerekli ilaçları reçete edecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver