Dişlerde Siyah Leke Tedavisi, Dişlerdeki Siyah Lekeler Nasıl Çıkar, Dişlerdeki Siyah Lekeler Nasıl Geçer

dişlerdeki siyah lekeler nasıl temizlenir, dişte siyah lekeler, dişteki siyah lekeler nasıl çıkar,

Dişteki siyah lekeler nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşlanma, demir içeren vitamin haplarını kullanma, diş sağlığına zarar veren ve dişlerde lekelenmelere yol açan yiyecek-içeceklerin tüketilmesi, florit mineralinin aşırı alınması gibi nedenlerden dolayı dişlerde siyah lekeler oluşmakta, hem estetik görünüm hem de diş sağlığı tehlikeye girmektedir. Dişlerdeki siyah lekeleri temizlemek için evinizde yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunmakta ve bizde sizlere dişlerdeki siyah lekeleri geçirme sırrı olan bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

 

Siyah ve koyu renkli bu lekelerin yok edilebilmesi için ilk kural, düzenli diş temizliğidir. Dişlerinizi fırçalamak, ara sıra diş ipi kullanmak ve tüm bunları düzenli bir şekilde yapmak, zamanla dişlerdeki siyah lekelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca diş hekimi tarafından önerilen kimyasal maddelerde, dişlerdeki siyah lekeleri geçirmek için kullanılabilir. İlerlemiş sorunlar için hekimler polisaj adı verilen leke giderici macunu önermekteler.

Dişlerdeki siyah lekelere zamanında müdahale edilmezse plak oluşumu, tartar ve diş taşı kaçınılmaz sorunlar olur. Bu durumda daha ciddi bir diş temizliği gerekebilir.

Polisaj macun, bleaching diş temizleme kürü veya florürsüz diş macunları dişlerde siyah leke tedavisi için etkili yöntemlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver