Dışkılama Sırasında Kan Gelmesi, Dışkılama Sırasında Kanama Tedavisi, Makatta Kan Gelince Ne Yapmalı

makattan kan gelmesi, makattan kan gelmesi nasıl tedavi edilir, makattan kan gelmesi tedavi, makattan kan gelmesinin tedavisi

Makattan kan gelmesi tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Makattan kan gelmesi hakkında küçük bir araştırma yaparak tıp dalında rektal kanama denilen bu hastalığın nasıl tedavi edildiğini uzmanların açıklamalarından edindiğimiz bilgilerle sizlere aktaracağız. Dışkılama sırasında kanama olmasının akla gelen ilk sebebi makat damarlarında husule gelen büyümeden kaynaklı hemoroid yanı basur sorunudur. Şiddetli ağrılara yol açan bu sorun dışkılama sırasında zorlanmadan dolayı kan gelmesine neden olur. Peki makattan kan gelmesi nasıl tedavi edilir?

 

Makattan kan gelmesinin yanı sıra basurdan kaynaklı sıkıntılarda yaşanmakta ve basurun tedavi edilmesi ile hem kan gelmesi hem de ağrı gibi şikayetlerin ortadan kaldırılması sağlanır. Şiddetli ağrı ve makat kanamalarında söz konusu hekime başvurmalı ve hekimin gerek gördüğü şekilde tedavi uygulanmalıdır.

Bu sorunun ortadan kalkmasında ameliyatın yetersiz bir tedavi olduğunu söyleyen uzmanlar yiyeceklerin daha dikkatli tüketilmesini, özenle seçilmesini ve lif oranı yüksek olanların beslenme programında yer almasını önermekteler. Ayrıca bol bol su içilmeli, meyve ve sebze ağırlıklı beslenilmelidir. Makattan kan gelmesi tedavisi için lifli yani posalı gıdaların oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver