Dışkı Esnasında Ağrı Ve Kanama, Dışkıda Kan, Dışkıda Kan Görmenin Nedenleri

dışkıda kan görülmesinin nedenleri, dışkıda kan nedenleri, dışkıda kan sebepleri, dışkıda kan ve ağrı görülmesinin nedenleri

Dışkıda kan ve ağrı nedenleri

Çağımızın sık yaşanan sorunlarından olan fissür sorunu, posalı ürünleri az tüketmekten, sürekli oturarak çalışmaktan, az sıvı tüketiminden, hijyen eksikliğinden ve sık sık kabızlık sorunu yaşamaktan husule gelen bir problemdir. Bu problem çoğu kez hemoroid (basur) ile karıştırılır ancak bu iki sorun birbirinden farklıdır. Fissür, anal kanalda bir takım sebeplerden dolayı oluşan çatlak veya yırtık olarak tanımlanan bir hastalıktır ve dışkıdan kan gelmesi ve dışkının ağrılı bir şekilde yapılması gibi belirtileri bulunur. Yani, eğer dışkıdan kan gelmesi ve ağrılı dışkı sorununuz varsa sizde fissür hastası olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha çok fissür sorunu kabızlıktan husule gelir. Çünkü sert dışkı anal kanaldan geçerken bir hayli zorlanır ve bu bölgede zedelenmeden dolayı yırtık ya da çatlak oluşur. Oluşan çatlak ve yırtık ise dışkılama esnasında kanama görülmesinin ve ağrı hissedilmesinin en temel nedenidir. Anal kanaldaki çatlak ya da yırtık doğum esnasında da ortaya çıkabileceği gibi, makat ağzı iltihabı, bel soğukluğu, lösemi, anal kanseri gibi sorunlardan da meydana gelebilir. Dışkıda kan varsa ve dışkılama esnasında şiddetli ağrı yaşanıyorsa hemen uzman bir hekime danışılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver