Disk Kayması, Disk Kayması Ameliyatı, Disk Kayması Nasıl Tedavi Edilir

disk kayması nasıl tedavi ediliyor, disk kayması tedavi, disk kayması tedavisi nasıl olur, disk kayması ve tedavisi

Disk kayması tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşlanmanın verdiği bir rahatsızlık olarak görünen disk kaymaları aslında orta yaşlarda meydana gelmekte ancak kendini ilerleyen zamanlarda göstermektedir. Omurların içinde yer alan disklerin dış tabakasının çatlaması nedeniyle iç yapı dışarı akar ve akan madde zamanla donar. Bu yüzden sorun ileriki yaşlarda ancak anlaşılabilir.

 

Disk kayması çoğu hastada kendiliğinden geçer. Geçmediği durumlarda ise cerrahi işlemlere başvurulmaktadır. Ancak cerrahi operasyon her kişide aynı başarı göstermemektedir. Bazı hastalarda ameliyat sonrası ağrılar yeniden baş gösterebilir ve bu nedenle yeniden ameliyat olunması gerekir.

Disk kayması sorunu için evinizde çeşitli yöntemler deneyerek kendi kendinizi tedavi edebilirsiniz. Bunun için; aktif olmalı, ağrı kesici kullanmalı, ağrının hissedildiği bölgeye ısı uygulanmalı, yüzmeli, uzun süre hareketsiz kalmamaya dikkat etmeli, 2 kilodan ağrı olan hiçbir şeyi kaldırmamalı, düzenli yürüyüş yapmalı, zorlayıcı egzersizlerden ve dönme hareketlerinden kaçınmalı ya da buz torbası kullanmalısınız. Bu yöntemler birçok kişinin ağrısını dindirmekte ve sizi bu sorundan bir süreliğine uzaklaştırmaktadır. Ancak çok dikkatli olmakta da fayda var. Muhakkak bir hekime danışarak bu yöntemleri denemeli, ağrının şiddeti arttığı zaman hemen hekiminize başvurmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver