Dişeti çekilmesinde erken teşhis ve bitkisel çözüm kürlerinin önemi Suna dumankaya Diş Eti Çekilmesine Kesin Çözüm Sunan Kür Tarifi

dişeti çekilmesi

dişeti çekilmesi

Sponsorlu Bağlantılar

Dişeti çekilmesi günümüzde bir çok kişi için ciddi bir ağız ve diş problemi olarak dikkat çekmektedir. Dişeti çekilmesinin erken belirtileri genelde dişetlerinin kanaması şeklinde görülmektdir. Yine de dişeti kanaması ilk ortaya çıktığında bu kanamaların yaygın bir bakteriyel enfeksiyonun ilk işaretleri olduğunu belirtmek gerekir. Bakterilerin neden olduğu dişeti iltihabı iyileştiğinde dişeti kanaması da kendiliğinden geçmektdir. Kanama, yangı ve ağız kokusu ile devam eden süreç sonunda zamanla dişetleri çekilmeye başlar ve bakterilerin oluşturdukları enfeksiyonlar neticesinde dişeti çekilmesi artık geri dönülmez bir sürece girmiştir. Dişeti çekilmesinin dünyada yetişkinler arasında en önemli diş kaybı nedenleri arasında ilk sırada yer aldığı ifade edilmektedir.

Dişeti çekilmesinde erken teşhis ve bitkisel çözüm kürlerinin önemi
Dişeti çekilmesinde bitkisel çözümler oldukça etkili ve ucuz bir doğal tedavi sürecinin uygulanabilmesini sağlamaktadır. Elbette dişeti çekilmesi durumunda diş hekimine gidip muayene ve tedavi ettirmenin avantajları vardır. Ancak dişeti çekilmesinin nedenleri tam manasıyla teşhis edilmez ise bu durumda yapılacak tedavinin sonuçları geçici olacak ve en kısa süre zarfında dişeti çekilmesi eskisi gibi devam edecektir. Peki dişeti çekilmesine bitkisel çözüm amacıyla ne yapılmalı

Dişeti Çekilmesine Kekik Kürü

İbrahim Saraçoğlu dişeti çekilmesi için şifalı bitki olarak kekik yaprağının işe yaradığını ifade ediyor. Dişeti çekilmesinin ilk safhasında kekik suyu ile fırçalanan dişlerin, dişeti iltihabı ve diş çekilmesi şikayetlerinin kısa sürede yok olacağını ifade ediyor.

Ahmet Maranki Dişeti Çekilmesi için Papatya Kürü

Paradontoz adını verdiğimiz ve dişlerin dökülmesine yol açabilen dişeti çekilmelerine doğal tedavi yolu olarak Ahmet Maranki kır papatyası kürünü tavsiye ediyor. Diş eti çekilmelerini baştan önleyen ve dişetlerini besleyen bu doğal tedavi kürünün yapılışı ve uygulanışı da en az kekik suyu kürü kadar basit ve kullanışlıdır.

Diş Eti Çekilmesine Kesin Çözüm Sunan Kür Tarifi

1-2 kaşık papatyayı kısık ateşte 1 bardak suyla 4-5 dakika kaynatın. Biraz ılıdıktan sonra kürle beraber dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi diş eti çekilmesi bitene kadar tekrarlayın. Papatya kürü dişeti iltihaplarına, AFT dediğimiz ağız içi yaralarına karşı son derece faydalıve etkili bir bitkisel şifa olanağı sunmaktadır. Papatya kürü dişeti için uygulanışı gargara biçiminde uygulanmalıdır.

Suna dumankaya diş eti çekilmesi

Bitkilerle tedavi alanında uzman olan Suna Dumankaya hanfendi de dişeti çekilmesine iyi gelen alternatif bir doğal tedavi tekniğini tavsiye ediyor. Bir tatlı kaşığı sumak tozu, yarım çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı toz hindistan cevizini karıştırın. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, diş etlerinize bu karışımı sürün. Eğer sorununuz devam ederse, vakit kaybetmeden bir diş hekimine görünün.

Diğer yandan dişeti çekilmesi için çay ağacı yağı da bitkisel şifa amacıyla kullanılan bir bitki yağıdır. Çayağacı yağında bulunan mineraller diş etini besler ve dişetlerinde bakteri üremesine mani olur. Ayrıca diş ağrısına bitkisel çözüm arayanlar için de bitkisel ağrı kesici özelliği olan bir yağdır. Soğuk veya sıcağa karşı duyarlılık gelişen dişlerde de çay ağacı yağı kullanımı faydaları bulunmaktadır. Çayağacı yağı, dişlerinizi normal fırçalamanızın ardından uygulanması gerekmektedir. bir pamuğa batırılarak diş etlerine ovularak uygulayacağınız çay ağacı yağı ile dişetlerindeki enfeksiyon zamanla kuruyacaktır.  Zamanla dişeti çekilmesi duracak ve dişetleri oldukça sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Dişeti çekilmesine iyi gelen bitkiler ile yapılan diğer bir bitkisel çözüm kürü de propolis tentürü adı verilen madde ile yapılan dişeti masajıdır. propolis merhemi olarak ta bilinen ve baldan elde edilen bu doğal antibiyotik hem bakteriyel hem de viral enfeksiyonlara karşı ağız içerisinde koruma sağlamaktadır.

Dişeti hastalıklarının bir takım risk faktörleri (sigara içmek, yetersiz beslenme vb) veya bir hastalıktan kaynaklanıyorsa bu durumda dişeti çekilmesi için bitkisel çözüm kürleri ayda 2-3 kez uygulanmalıdır. Nadiren de olsa dişeti çekilmesi ilk dönemlerde bazen belirti vermeyebilir. Bu durumda da belirtileri dikkatle takip etmek ve ona göre bir önleyici tedavi yöntemi uygulamak faydalı olacaktır. Bir de küçük bir hatırlatmamız olacak, günde bir fincan şekersiz yeşil çay ağzınızdaki bakteri oluşumunu minimum seviyede tutacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver