Dişe Kanal Tedavisi, Dişe Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır, Dişlere Kanal Tedavisi

dişlere kanal tedavisi nasıl yapılır, kanal tedavisi nasıl yapılıyor, kanal tedavisi yapılışı, kanal tedavisi yapma

Kanal tedavisi nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Dişçi koltuğuna karşı ciddi bir korku vardır ancak yeni tedavi yöntemleri ve ilaçlarla artık çokta korkutucu olmaktan çıkmış durumda. Unutulmamalıdır ki ağız sağlığının ilk kuralı iyi bakım olsa da esas kural düzenli olarak diş hekimine görünüp gerekli görülen tedavileri yaptırmaktır. Dişiniz çoğunlukla sağlıklı durumda ve bir kısmında çürük oluşmuş ise diş hekiminizin önerisi kanal tedavisinden yana olabilir. Peki kanal tedavisi nasıl yapılır buyurun öğrenelim:

 

Kanal tedavisi nasıl yapılır?

 

Kanal tedavisinde küçük iğneler kullanılır ve diş özü olan pulpanın sorunsuz bir şekilde çıkartılması, dişin uzun yıllar boyunca kullanılması sağlanır. Küçük iğneler aracılığı ile diş hekimi diş ortasında bulunan açıklıktan pulpaya ulaşır. Ancak hekimin bunu yapabilmesi için kanal derinliğinden ve diş ölçüsünden haberdar olması gerekir. Bir başka dikkat gerektiren noktada pulpada hiçbir doku arttığının bulunmamasıdır.

Kanal tedavisi ağrısız uygulanan bir metottur. Çünkü yöntemde pulpada bulunan sinirler temizlendiği için ağrının meydana gelmesi neredeyse imkansızdır diyebiliriz. Kanal tedavisi lokal anestezi altında uygulanır ve kanal tedavisinde özel dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Kanal tedavisi sonrası diş özü pulpanın hiçbir şekilde hava ile temas etmemesine dikkat edilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver