Diş Tedavisinde Ozon Yöntemi, Ozon Tedavisi, Ozon Tedavisi İle Diş

ozon yöntemi ile diş tedavisi, ozonla diş çürüğü tedavisi, ozonla diş tedavisi,

Ozonla diş tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt ve saç sağlığında önemli bir yere sahip olan ozon tedavisi, şimdilerde diş sağlığı alanında sıkça kullanılmakta ve sağladığı faydaları ile diğer metotlara nispeten daha iddialı olmaktadır. İnsanoğlunun bu zamana kadar görmüş olduğu en kuvvetli antioksidan sayılan ozon, diş çürükleri başta olmak üzere ağız yaralarına kadar tedavi olanağı sunmaktadır.

Ozon, bakteri ve virüslerin yol açtığı her türlü sağlık problemini tedavi etmektedir. Bunun yanı sıra bakteri ve mantar öldürücü, virüs çoğalmasını önleyici etkileri bulunmaktadır.

Ağız ve diş sağlığında kullanılan ozon tedavisi diş çürüklerini yok etmekte, ağız yaralarının hızla iyileşmesini sağlamakta, kanal tedavilerinde kanal içindeki enjeksiyonu gidermekte, dişteki bakterileri öldürerek dişleri steril hale getirmekte ve bunlara benzr daha birçok sorunun üstesinden gelmektedir.

Diş çürüklerine ozon tedavisi uygulaması yaklaşık 40 saniye kadar sürmektedir. 40 saniye uygulanan ozon tedavisi ile diş çürükleri neredeyse yüzde yüz tedavi edilmektedir. Diş çürüklerinde ozon tedavisi genellikle bir seans uygulanmakta ve hiç bir yan etkisi görülmemektedir. Ağrısız ve güvenilir bir yöntem olan ozon tedavisi yaş bakımından da bir kısıtlama yapmamakta herkese uygulanmaktadır. Uzmanlar özellikle çocuklara ozon tedavisini önermekteler. Ozon tedavisi ile dişin oyulmasına ve anesteziye de gerek kalmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver