Diş Taşı Nasıl Temizlenir-Diş Taşı Temizleme Fiyatları Ücreti 2011-Diş Taşları Temizliği Fiyatı Hakkında Bilgi

Aşağıda Diş Taşı Nasıl Temizlenir-Diş Taşı Temizleme Fiyatları Ücreti 2011-Diş Taşları Temizliği Fiyatı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Taşı Nasıl Temizlenir-Diş Taşı Temizleme Fiyatları Ücreti 2011-Diş Taşları Temizliği Fiyatı

Diş taşları özellikle gülüşümüzü ve dişlerimizin görünüşünü olumsuz etkileyen ve insanın genel görünüşü, imajı ve bakımı açısından oldukça bakımsız olduğu izlenimi veren bir diş sorunudur. Dişlerdeki taşlar sadece estetik ve görüntü açısından değil diş sağlığı bakımından da ciddi riskler, tehlikeler ve yan etkiler içermektedir. Özellikle diş eti çekilmesine neden olan diş taşları, zamanla diş çürümeleri ve hatta dişlerin dökülmesine kadar uzaman dişeti hastalıklarına da yol açabilmektedir. Dişlerimizi diş taşlarından korumak için peryodik olarak diş hekimine giderek diş taşı muayenesi ve diş taşlarını temizleme tedavisi yaptırmamız gerekmektedir.
Diş Taşı Oluşumu Nedenleri-Diş Taşları Neden Oluşur?

Diş taşı tükürükte bulunan mineraller ve plakların bir sonucu olarak karşımıza çıkar. Diş hekimleri dişte ki bu oluşumu tartar ya da kalkalüs olarak adlandırırlar. Diş taşı özellikle diş eti iltihaplanmasına ve priodontit denilen diş hastalığına neden olur.
Diş taşları diş eti çizgisinin altında oluştuğunda sorun teşkil edebilir çünkü diş taşı kireçli ve sert bir yapıya sahip olduğundan temizlenmesi zordur. Düzenli periyotlarla diş taşlarını temizlemek uzun vadede zorlu ve diş etinizi kanatacak şekilde diş taşı temizliğinden sizi kurtaracaktır.

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır-Diş Taşları Nasıl Temizlenir?

Dişlere yapışan plakların temizlenmemesi ile meydana gelen diş taşları hem estetik olarak kötü bir görüntüye neden olur, hem de dilin sürtünmesinden kaynaklı dil de tahrişlere yol açmaktadır.

diş taşları diş taşı ve dişlerdeki plak oluşumu
Diş taşı neden oluşur ?

Dişte oluşan taşların birikmesi bakterilerin çoğalmasına neden olduğundan diş eti rahatsızlıklarına, diş minelerinde zedelenmelere, diş çürümelerine ve diş eti çekilmelerine neden olmaktadır.

Diş eti rahatsızlıkları ile başa çıkabilmek için diş temizliğine çok önem verilmesi gerektiğini belirten diş hekimleri, ultrasonik cihazlar ile yada diş minesine zarar vermeyecek en uygun aletler yardımı ile diş üzerinde oluşan kalın plak tabakasını ve diş taşlarını temizlerler.

Ağzı bakımınızı düzgün yaptığınız taktirde diş üzerinde oluşan plak tabakası ve diş taşı tabakası oluşumu en düşük seviyeye düşecekdir. Eğer diş taşı ve ğlak oluşumunuz sık ise ağız bakımınıza yeterince özen göstermediğinizin belirtisidir. Bunun için hem ağız bakımınızı düzenli yapmalısınız, hemde diş fırçalama şeklinizin ne kadar doğru olup olmadığını veya doğru fırçalama şeklini hekiminizden öğrenmelisiniz.

Diş etlerinin bakımı asla ihmal edilmemeli ve eğer hekiminiz gerek görüyorsa mutlaka temziliğinin yapılması gerekmektedir.

Diş taşı oluşumunu engelleyen birçok diş macunu olsa da bunlar sadece diş eti üzerinde bulunan diş taşlarının oluşumunu engelleyebilir. Diş macunlarının diş eti seviyesinde oluşan diş taşlarına fazla bir etki etmediği saptanmıştır. Eğer tartar kontrolü yüksek diş macunu kullanırsanız diş taşlarınızı temizletmeye gittiğinizde dişlerinizin daha iyi temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Diş Taşı Temizliği Fiyatı-Diş Taşları Temizleme Fiyatları

Diş taşı temizliği fiyatı diş temizliğini yapacak kuruma, doktora ve kullanılacak malzemeye göre 30 ile 150 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver