Diş Sağlığını Korumak, Dişler Nasıl Sağlıklı Kalır, Dişler Nasıl Sağlıklı Olur

dişlerin sağlıklı olması için, sağlıklı dişler için, sağlıklı dişler için nasıl beslenmeliyiz, sağlıklı dişler için ne yemeli

Dişler nasıl sağlıklı olur?

Dişlerin sağlıklı olması ve her daim sağlıklı kalması için dişlerinizi doğru fırçalamak, diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirmek ve ara ara ağız gargarası yaparak hem ağız hem de diş sağlığınızı önemli derece de koruyabileceğiniz gibi, sağlıklı dişler için bazı besinlerin tüketimine de dikkat etmelisiniz. Diş sağlığını olumlu yönde etkileyecek olan besinleri düzenli bir şekilde tüketerek daha beyaz gülüşlere de sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Dişler nasıl sağlıklı kalır?

Diş sağlığını destekleyecek olan besinlerin başında maydanoz gelmektedir. Maydanoz hem ağız kokusunu önlemekte hem de diş minelerini güçlendirmektedir. C vitamin kaynağı olan kivi de diş sağlığını destekleyen besinler arasındadır. Özellikle de diş eti hassas ve bakterilere karşı dirençsiz olanlar kiviyi bol bol yiyebilir.

Kereviz, yoğurt, yeşil çay ve elma da dişlerin sağlıklı olması için tüketilmesi gerekenler arasındadır. Dişlerin kuvvetlenmesi, ağız kanserinden korunmak, ağızdaki bakterilerin yok olması, gevşek ve sallanan dişlerin iyileşmesi, diş kökü iltihabının önlenmesi için bu meyve ve sebzeleri sıklıkla tüketmeye özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver