Diş Kararması, Bebek Pişik Kremi Sivilce, Sivilce Lekeleri

sivilce önlemek için, sivilce promlemi, sivilce tedavisi, sivilcelerden kurtulmak için

Sivilce Ve Sivilce Lekelerinden Kurtulmanın En Kolay Yolu

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt’te yer alan yağ bezlerinin görevinde bozulma sebebi ile meydana gelen bir cilt sorunudur Sivilceler. İnsanların yaklaşık her on kişiden 7 sinde yaşamlarının bir kısmında sivilce sorunları oluşurlar. Genelde yüzde görülen bu cilt problemi vücudun değişik yerlerinde de görülebilmektedir. Sivilce  vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir. Lakin en sık yüzde belirirler. Bu makalemizde sivilcelerden kurtulmanın püf noktalarına deyiniyoruz…

 

Nedenler

Sivilceye neden olan durumların başında kalıtım gelir. Bununla birlikte stres, hormon değişmeleri, kullanılan ilaçlar ve kozmetik ürünleri sivilceye sebep olan durumlardır.

Nasıl Tedavi Edilir

Sivilce tedavisinde uygulanmakta olan yanlış yöntem sivilcenin sıkılıp patlatılmasıdır. Yapılan bu işlem kesinlikle yanlıştır. Bu işlem yapıldığı zaman ciltte kalıcı sivilce izlerinin oluşmasına sebep olur. Bununla birlikte sivilceler uzun süre devam eder ve tedavi olmaz ise kalıcı bir hale gelebilir.

Sivilce tedavisi kısa süreli tedavi değildir. Zaman içerisinde sivilceler tekrar oluşabilir. Tedavide en önemli durum sabırdır.

Sivilcelerin tedavisi için birçok ilaç ve krem vardır. Fakat bu ilaçlar ve kremler bilinçsiz kullanıldığı zaman zararlı olabilir. Bitkisel ve doğal tedavi sivilce oluşumunu azaltır. Sivilce tedavisinde aşamalı olarak yüzeysel tedavi, antibiyotik tedaisi ve hormon tedavisi gibi yöntemler kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver