Diş İpi Kullanımı-Diş İpi Çeşitleri-Diş İpleri Nasıl Kullanılır Hakkında Bilgi

Aşağıda Diş İpi Kullanımı-Diş İpi Çeşitleri-Diş İpleri Nasıl Kullanılır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Diş İpi Kullanımı-Diş İpi Çeşitleri-Diş İpleri Nasıl Kullanılır

Diş ipini kullanmak diş fırçalamak kadar basit değildir. Günde 1 veya 2 kez evde sakin bir ortamda kullanmak gerekir. Diş fırçaladıktan sonra diş ipi kullanılmalı ve diş ipi kullanıldıktan sonra da dişlerin bir kez daha diş fırçası ile fırçalanmasında fayda vardır.

Diş İpleri Nasıl Kullanılır-Diş ipi nasıl kullanılır?

Diş ipini uygun bir uzunlukta keserek iki elimizin işaret parmaklarına dolayarak kullanıyoruz. Diş ipini başparmaklarımız ile şekil ve yön vererek gereceğiz. İki dişin arasına dikkatli bir biçimde ve dişlere basınç yapmadan hafif bir şekilde geçirerek aşağı ve yukarı yönlendirerek diş arasına geçireceğiz. Bu sayede diş aralarındaki besin artıkları temizlenecektir. Diş ipi dişin arasına girince diş etini temizlemek için C harfi biçimde hafif bir eğimle hareket ettirmeliyiz. Diş ipi kullanımından sonra ağız gargarası ile veya diş fırçası işe diş ipinin koparttığı gıda artıklarını ağzımızdan uzaklaştırmak gerekecektir. Diş ipi nasıl kullanılır konusunda uzman tv videoları faydalı olabilir. Ayrıca sizlere diş ipi kullanımı konusunda ingilizce video paylaşacağız. İngilizce anlamasanız bile videoyu izleyerek diş ipleri ile diş arasının temizliği nasıl yapılır görebileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver