Dış Gebeliğin En Gibi Zararları Var, Dış Gebeliğin Kadına Zararları, Dış Gebeliğin Kadınlar İçin Zararları

dış gebeliğin kadınlar üzerindeki etkileri neler, dış gebeliğin olumsuz etkileri, dış gebeliğin zararları nelerdir, dış gebelik

Dış gebeliğin zararları

Normalde gebelik rahim içinde gerçekleşmektedir, ancak bazı sorunlar nedeniyle rahim içinde gerçekleşmesi gereken gebelik rahim dışında gerçekleşmekte ve dış gebelik adı verilen bu sorun husule gelmektedir. Herhangi bir etmen sonucunda gebelik rahim içinde değil de rahmin dışında herhangi bir yerde gerçekleştiği zaman anne adayları bir takım sıkıntılar çekerler. Dış gebeliğin anne adaylarına en büyük zararı ölümdür. Ölümle sonuçlanma riski bulunan dış gebeliğin diğer zararları ise şunlardır:

Sponsorlu Bağlantılar

Dış gebeliğin zararları

 

 • Dış gebeliğin tekrarlanma riski artar,
 • Kanalların tıkanması sorunuyla kısırlık husule gelebilir,
 • Rahmin alınmasına yol açabilir,
 • Ameliyat olma riski ortaya çıkabilir
 •  

  Dış gebeliğin oluşmasında kadının tüplerden geçirmiş olduğu cerrahi operasyon, karından geçirilen ameliyat, endometriyozis sorunu, cinsel temasla bulaşan hastalıklar ve birden fazla partnerle birlikte olma gibi hususlar rol oynar. Ayrıca sigara kullanımı, kısırlık ve tüp bebek tedavisi de dış gebelik riskini arttıran faktörlerdir. Ektopik gebelik ise dış gebeliğin görülmesinde en riskli sebeptir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cevap Ver