Diş Eti Çekilmesi İçin Bitkisel Çözüm Doğal Tedavi Yolları Hakkında Bilgi

Aşağıda Diş Eti Çekilmesi İçin Bitkisel Çözüm Doğal Tedavi Yolları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Eti Çekilmesi İçin Bitkisel Çözüm Doğal Tedavi Yolları
Diş Eti Çekilmesi Bitkisel tedavi

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel tedavi

Toplumda oldukça yaygın bir ağız içi hastalığı olan diş eti çekilmesi, kanama veya iltihaplanma gibi belirtilerle oldukça sık bir biçimde görülür. Her ne kadar dişeti çekilmesi kısa dönemde belirti vermese de uzun dönemde dişlerin kaybına kadar uzanan değişik sağlık riskleri barındırmaktadır. Bu nedenle, dişeti çekilmelerini erken dönemde önleme ve tedavi maksadıyla bazı doğal ve bitkisel çözüm yollarına başvurmak faydalı olabilmektedir. Dişeti çekilmesinein gerek doğal yollarla gerekse bitkisel çözümlerle tedavisi için kullanılan bitkiler ve bunların faydaları hakkında sizlere kısa bilgiler verelim.

Dişeti kanamalarına iyi gelen bitkilere örnek olarak kankökü otu, papatya, adaçayı, sardunya, ve kekik yaygın olarak kullanılmaktadır.  Diğer yandan dulavratotu kökü de dişeti kanamalarını durdurucu etkiye sahiptir.  Ayrıca dişeti çekilmesine iyi gelen bitkiler olarak, siyah turp, limon ya da havuç gibi ürünler de kullanabilirsiniz. Tartar oluşumunun önlenmesinde atkuyruğu, huş ağacı yaprakları  gibi otlar  gargara  yapılarak kullanılır.

Bal, dişeti çekilmesini durduran ve diş etlerini besleyen bir başka doğal besindir.  Sulandırılmış aloe özü kullanarak ağızda yapılan  ılık su ile gargara yöntemi de dişetlerindeki çekilmeleri iyileştirici ve durdurucu etki yapmaktadır Ayrıca, nergis, civanperçemi, solucan otu, okaliptüs,  sarı kantaron otu, adaçayı, kekik, karahindiba kökü, vb gibi otlar da gargara yapılmak suretiyle  veya infüzyon biçiminde kullanıldıklarında dişeti çekilmeleri için etkili bir doğal tedavi olanağı sunmaktadırlar. Bu şifalı bitkilerin hemen hepsinin dişeti çekilmesini( periodontal hastalığı)  önleyici bir takım doğal antiseptik özellikleri bulunmaktadır.

Son olarak, diş etlerinde ciddi bir çekilme veya sorun görürseniz sadece bitkisel çözümler ile iyileşmesini beklemeden hemen bir diş hekimine görünmenizde fayda vardır. Saydığımız bitkisel çözüm kürleri dişetlerini dinlendirir ve büyük oranda dişeti çekilmelerini durdurur. Ancak bir takım farklı nedenlerden dolayı görülen dişeti çekilmesine etki etmeyebilir. Diğer yandan ağız hijyenine özen göstermek ve diş fırçası ile dişlerinizi düzgün bir biçimde fırçalamanın da tedaviyi destekleyici özelliği vardır.  Son olarak her yemekten sonra ağzınızı muhakkak yıkayın ve yemek artıklarını temizleyin.

 

Aşağıda bitkisel tıp alanında uzman olan Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun dişeti çekilmelerine iyi gelen bir bitkisel kür tarifinin anlatıldığı bir video yer alıyor. Videosun izlediğimiz kürün adı kekik kürü:

Diş eti çekilmesine karşı çözüm; “Kekik”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver