Diş Estetiği, Diş Estetiği Ameliyatı, Diş Estetiği Nasıl Yapılır

diş estetiği nedir, diş estetiği operasyonu, diş estetik ameliyatı, diş etstik ameliyatı yapımı

Diş estetiği nedir, nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Dişlerdeki şekil bozuklukları kişilerin gülmesini ve konuşmasını etkiler. Diş yapısından memnun olmayanlar toplum içinde sıkıntı yaşamaktalar. Gelişen teknolojinin elbet buna da çözümü var!

Diş ve diş etlerindeki yapısal bozukluklar diş estetiği ile düzeltilerek kişiye özgür konuşma ve gülme rahatlığı kazandırılıyor.

 

Sadece estetik görünümden dolayı değil sağlık içinde diş estetiği uygulanmaktadır. Küçük operasyonlarla sağlıklı bir diş yapısına  kavuşmanız mümkün. Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu diş estetiğini anlatıyor:

“Dişlerin yapısı düzgün olsa da diş etlerindeki küçük sorunlar gülümsemeyi engellemektedir. Çünkü gülmek, diş ve diş etlerindeki uyum demektir. Diş estetiğine başvuranların bir çoğu rahat gülümseyebilmek istiyorlar.

Sağlıklı bir diş eti, portakal kabuğuna benzeyen açık pembe tonlarında ve kanamasız bir yapıdadır. Diş etlerinin seviyesi dişlerle uyumludur. Gülümseme esnasında diş etleri, dişin tepe kısmında yer almalı ve dudağa hafifçe dokunmalıdır. Aşırı derece dişin üstüne gelmiş ve aşağıda bulunan diş etleri görünüm olarak hoş değildir. Bu sorun diş estetiği uygulaması ile ideal forma getirilir.

 

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

 

Hastanın diş durumuna göre estetik uygulaması yapılır. Diş estetiğinde pembe estetik dediğimiz uygulama ile diş ve diş eti daha uyumlu hale getirilir. Asimetrik yada çok fazla görülen diş etleri böylece normal formlarına döner. Diş etindeki çekilmeler ise diş eti grefti ile düzeltilir. Hastanın güldüğü zaman normalden fazla görülen diş etlerine gingivoplasti metodu uygulanır. Gingivoplasti metodu küçük bir uygulamadır. Anestezi altında yapılan bu uygulamalar hastaya acı hissettirmez. Eğer hasta isterse Lamina Porselen ya da metal desteksiz Zirkonyum porselenlerde uygulanabilir.

Bazı hastalarda diş çektirmeden kaynaklanan çene kemiği yapısında bozulmalar vardır. Çene yapısında çökme veya asietrik bozukluk meydana gelmiş ise diş estetiği ile düzeltilir. Kozmetik diş eti düzenlemeleri adını verdiğimiz işlemler uygulanır. Tüm bu uygulamalar sonrasında hasta istediği diş ve diş eti yapısına kavuşmanın mutluluğunu yaşar.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver