Diş Beyazlatma Fiyatı Faydaları Ücret-Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Aşağıda Diş Beyazlatma Fiyatı Faydaları Ücret-Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir Nasıl Yapılır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Beyazlatma Fiyatı Faydaları Ücret-Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir Nasıl Yapılır

 

evde diş beyazlatma bleaching

evde diş beyazlatma bleaching

Dişlerin sararması veya kahverengi siyah lekeler ile kaplanması elbette hiç kimsenin haz etmediği bir diş sorunudur. Dişlerin eski doğal beyazlığını kazanması için diş beyazlatma işlemi yani  bleaching yöntemi en sık kullanılan ve en etkili sonuç veren tekniklerdendir. Şimdi gelin bleaching diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır öğrenelim.

Diş beyazlatma işlemi genel olarak dişin mine ve dentin katmanlarında oluşan sararmalar, plaklar ve koyulaşmalar diş lekeleri için uygulanan bir tür diş temizleme işlemidir. Tabi dişler temizlenince dişin rengi açılacağı ve eski doğal beyazımsı rengine döneceği için diş beyazlatma tabiri halk arasında kullanılmaktadır. Dişlerde oluşan renklenmeler dişin doğal yapısı ile uzaktan yakından alakalı olmadığı için bazı kimyasal işlemlerle veya özel bir takım diş temizleme aletleri ile  fiziksel törpüleme ile giderilebilmektedir.

Diş Beyazlatma Teknikleri

Bleaching adı verilen diş beyazlatma tekniğinin bilinen 2 değişik yöntemi yani uygulaması mevcuttur. Bunlardan bir tanesi evde diş beyazlatma yöntemidir. İkincisi ise diş doktoru tarafından diş hekiminin muayenesinde yapılan diş beyazlatıcı işlemdir.

Evde uygulanan diş beyazlatma tekniği de aslında yine diş hekimi kontrolünde yapılır.  Diş hekimi öncelikle hastanın ağız ölçüsünü alarak özel bir lastik kalıp oluşturur. Bu kalıbın içerisine dişlerdeki koyu lekeleri ve renklenmeleri giderici bir kimyasal madde konulur. Bu kimyasal madde özellikle siyah ve kahverengi diş lekelerini çıkartan, diş sararmalarını bitiren bir maddedir. Bu kalıbı günde ortalama 8 saat kadar dişlerin üstüne gelecek biçimde ortalama olarak  6 – 8 saat takılması gerekmektedir.  Özellikle uyurken takıldığında diş mineleri daha da ilacı özümsemekte ve diş beyazlatma işlemi daha etkili sonuç vermektedir. Dişin leke yoğunluğuna bağlı olarak  10-30 günlük bir süreyle bu kalıbı ağzımıza yerleştirmeye devam ediyoruz.

Diğer yöntem ise klinik ortamında diş beyazlatma veya halk arasında lazerle diş beyazlatma adını vereceğiz ve diş lekelerini çıkartıcı özelliği olan bir tür ışın saçan bir alet ile yapılan diş beyazlatmasıdır. Beyaz renkli bir ışık saçan diş beyazlatma cihazı 20-60 dakika arası bir süreyle beyazlatılmak istenen dişlere tutulur ve işlem bittiğinde dişlerimiz de büyük oranda beyazlamış olur. Bu yöntem ilkine nazaran daha çabuk biten bir işlem olmasına rağmen ilkinin tedavi süresinin uzunluğu ve dişin derin tabakalarına işleyen lekeleri de çıkarması ve dişe oldukça beyaz bir görünüm vermesi bakımından ilki kadar etkili değildir. Ama yine de 1 saatte dişleriniz mucizevi bir beyazlığa kavuşacaktır.

Diş Beyazlatma işlemi kimlere yapılır?

Diş beyazlatma işlemi kural olarak herkese uygulanabilir. Ancak bazı kişilerin diş renkleri ve yapılarından dolayı bleaching diş beyazlatma işlemi istenen etkiyi göstermeyebilir. Bu kişilerin diş beyazlatma uygulamasına tabi olup olmayacağına diş hekimi karar vermektedir.

Diş beyazlatma işleminin zararları ve yan etkileri nelerdir.

Diş beyazlatma yöntemlerinin gerek dişlere gerekse diş etlerine herhangi bir yan etkisi veya zararı bulunmamaktadır. Yeter ki hekimler yani uzman kişiler tarafından yapılsın.  Evde uygulanan diş beyazlatma yönteminde kısa süreli de olsa dişlerde sıcağa ve soğuğa karşı hassasiyet gelişebilmektedir.

 Diş beyazlatma ne kadar süreyle uygulanmalıdır.

Kişisel özelliklere bağlı olarak dişlerin ne kadar sürede ve kaç seansta beyazlamaya başlayacağını söylemek güçtür. Bazı kişilerde tek seansta bile diş beyazlamaktadır. Ancak ortalama olarak 10-15 günde dişleriniz harika olmaya başlayacaktır.

Diş beyazlatma tedavisi kalıcı diş beyazlığı sağlar mı

Bunu söylemek mümkün değildir. Çünkü kullanılan dişler doğal olarak dış etkenlerin de sebebiyle zamanla tekrar sararmaya başlayacaktır. Burada diş sararması süresinin ne kadar olacağı tamamen diş fırçalama alışkanlığına, sigara, kahve gibi dişleri sarartan alışkanlıklara, dişin genetik yapısına bağlıdır.  Bu nedenle 6 ayda bir dişleri hekime kontrol ettirmekte fayda vardır.

Diş beyazlatma Fiyatları Ücretleri Ne Kadar?

Evde diş beyazlatma fiyat ortalama 500-600 tl arasıdır. Lazerle diş beyazlatma ise 600-1500 tl ücret aralığındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver